Син Трампа зустрічався з юристом з Росії, яка добивалася скасування Акту Магнітського - FT

Поділитися
Син Трампа зустрічався з юристом з Росії, яка добивалася скасування Акту Магнітського - FT Російська юристка, з якою зустрічався Трамп-молодший, добивалася скасування санкцій проти російських чиновників. © Сегодня.ua
Весельніцька намагалася звинуватити у вбивстві російського юриста його американського працедавця.

Вони хотіли отримати від джерела з Росії матеріали, які можуть нашкодити конкуренту на виборах, а вона побачила можливість для ослаблення санкцій проти російських чиновників, щоб допомогти одному з клієнтів.

Так Financial Times пише про зустріч Дональда Трампа-молодшого і зятя нинішнього президента США Джарежа Кушнера з російською юристкою Наталією Весельніцькою минулого червня, сподіваючись отримати від неї "корисну" інформацію. Викриття цієї зустрічі в американській пресі посилило підозри, що команда Трампа активно шукала спосіб підірвати кампанію Гілларі Клінтон на виборах з допомогою Росії.

То хто ж така Наталія Весельніцька? І чому вона побіцяла компромат на Клінтон, який навряд чи у неї був? У понеділок прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що ніколи не чув про Весельніцьку.

"Ми не знаємо, хто вона і, звісно ж, ми не можемо відстежити поведінку всіх російських юристів як за кордоном, так і в країні", - сказав він.

Дорого одягнений адвокат Весельніцька зазвичай працює у судових залах у передмісті Москви. Але минулого року вона побувала у Нью-Йорку, щоб представляти інтереси друга сім'ї Дениса Катсива, якого звинувачують у відмиванні 14 мільйонів доларів через американську нерухомість. Гроші він отримав через податкове шахрайство на 230 мільйонів доларів. В результаті, у травні компанія Катсива Prevenzon Holdings вирішила справу мирною домовленістю, сплативши 6 мільйонів доларів, не визнаючи свою вину. Податкове шахрайство на 230 мільйонів доларів, про яке йдеться, - це та сама горезвісна справа, яку викрив росіянин Сергій Магнітський. За викриття злочину його кинули до в'язниці у Росії, де він помер від тортур. Його працедавець Вільям Броудер у 2012 році добився запровадження санкцій проти російських чиновників, щоб покарати їх за причетність до вбивства Магнітського.

Весельніцька використала зухвалий аргумент для захисту свого клієнта Катсива: вона звинуватила Броудера у податковому шахрайстві на 230 мільйонів доларів у Росії і організації вбивства Магнітського, щоб приховати злочин. Для підтримки позиції захисту вона запустила лобістську кампанію, у якій взяли участь російські чиновники.

Минулого року проросійський республіканський конгресмен Дейна Рорабейкер сказав Financial Times, що під час його поїздки у Москву член Ради Федерації Костянтин Косачев запропонував йому поглянути на дещо, що російські прокурори "хотіли б, щоб американці знали" в рамках справи Магнітського. Конгресмен зустрівся з російськими прокурорами, які передали йому досьє, в яких йшлося про матеріали щодо відмивання грошей Катсивим.

Весельницька просувала фільм під назвою "Акт Магнітського", звинувачуючи Броудера у фальсифікації історії. Вона навіть організувала прем'єрний показ у Європейському парламенті, який бул все ж заблокований адковатами Броудера в останню хвилину.

Згідно з судовими записами, Весельницькій багато разів відмовляли у видачі візи. Вона каже, що її зняли з літака в аеропорту Хітроу у Великій Британії, коли вона прямувала в Нью-Йорк. Торік у червні її фільм "Акт Магнітського" був показаний у "Музеї новин" у Вашингтоні через чотири дні після того, як вона зустрілася з Дональдом Трампом-молодшим і Джаредом Кушнером. Розлючені російські глядачі в залі кричали "Ганьба!" і "Брехня!" після показу.

Видання пише, що багато тверджень у фільмі "Акт Магнітського" були неточними або обманом. Броудер вважає, що стрічка - це частина "брудної кампанії" Кремля проти нього.

"Вона мала чітку мету в 2016 році - скасувати Акт Магнітського", - сказав Броудер.

Весельницька також найняла Ріната Ахметшина у Вашингтоні, який працює в якості посередника для російських олігархів. В Європарламенті вона представилася як член організації, яка бореться проти російської заборони на усиновлення дійтей громадянами США, яка була запроваджена Кремлем у відповідь на американські санкції за вбивство Магнітського. Організація, про яку вона говорила, була зареєстрована на юридичну адресу Ахметшина. Хоча сам він тепер заперечує зв'язок з Весельницькою.

В квітні Комітет Сенату з питань юстиції попросив Департамент внутрішньої безпеки США провести розслідування проти Ахметшина через можливе порушення закону про лобізм. Комітет постановив, що посередник російських олігархів вів "підривні політичні операції, які часто включали дезінформацію і пропаганду".

Нагадаємо, 7 жовтня минулого року Міністерство внутрішньої безпеки та Управління національної розвідки США звинуватили Росію в організації скоординованих кібератак з метою вплинути на виборчий процес у США.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі