Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на російські і американські джерела. Видання нагадує, що атака на підконтрольну американцям базу сталася минулого тижня в багатому на нафту регіоні Даєр-ез-Заур. Офіційні підрахунки США стверджують, що в результаті загинули 100 людей, а ще 200-300 були поранені.
Російська атака стала грубою операцією, яка підкреслила складність війни в Сирії. Вона почалася як громадянська, але згодом перетворилася у опосередкований конфлікт, в якому беруть участь ісламські екстремісти, курди і регіональні сили, такі як Іран, Туреччина і Ізраїль. Військові Росії стверджують, що не причетні до атаки. І США погодилися з цією заявою. Міністр оборони Джим Меттіс назвав епізод "бентежним", але жодних деталей не назвав.
Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков відмовився коментувати репортажі про російські втрати, сказавши, що Кремль тільки стежить за даними Збройних сил. Володимир Путін провів телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом в понеділок, але про сутичку в Сирії вони не говорили.
"Це великий скандал і причина для гострої міжнародної кризи. Але Росія буде вдавати, ніби нічого не сталося", - сказав колишній російський дипломат Володимир Фролов.
Видання пише, що атака на підконтрольну американцям і курдам базу сталася за 8 кілометрів від Єфрату. Сили, які підтримують Асада, почали обстріли. У них була перевага, оскільки, як розповів прес-секретар армії США полковних Томас Вел, чисельність сил нападника дорівнювала "батальйону, який підтримувала артилерія, танки, різні ракетні системи і гармати".
США, які мають радників на базі неподалік від військ "Сирійських демократичних сил", відповіли артилерійським вогнем і авіаударами.
"Представники коаліції підтримували постійний зв'язок з російськими колегами до, під час і після неспровокованої атаки", - сказав Вел.
З боку сил коаліції не було жодних повідомлень про втрати. При цьому, персонал і техніку ворога, які розвернулися і почали відступати на захід, не переслідували.
Не відомо, хто платить російському контингенту: сама Росія, Сирія, Іран чи третя сторона. Російські ЗМІ писали, що найманців з групи "Вагнер" найняв режим Асада чи його союзники для охорони сирійських енергетичних активів.
"Ніхто не буде починати світову війну через добровольця чи найманця, якого держава не відправляли і в якого поцілили американці", - сказав радник російського уряду з питань Сирії Віталій Наумкін.
Аналітик з питань Близького Сходу в "Російській раді міжнародних відносин" Юрій Бармін сказав виданню, що Росія підтримує зусилля Асада з відновлення "критично важливого" східного регіону Дейр-ез-Заур, щоб можна було профінансувати план сирійського президента з відбудови країни, який США відкидають.
Минулого тижня Росія підписала "дорожню карту" з урядом Асада щодо співпраці у відбудову національної електромережі. У вівторок міністр енергетики Олександр Новак сказав, що російські компанії зацікавлені у контрактах на роботи з відновлення пошкоджених нафтопроводів і свердловин у Сирії.
Bloomberg зауважує, що кількість загиблих під час перестрілки минулого тижня в п'ять разів перевищує всі офіційні втрати Росії у сирійській авантюрі. Про це виданню по телефону сказав один з командирів найманців, який додав, що десятки бійців його загону досі лікуються у військових шпиталях у Москві і Санкт-Петербурзі.
Більшість з тих, хто був вбитий чи поранений, були росіянами і українцями, багато хто з них брали участь у війні на Сході України. Про це розповів Олександр Іонов, який керує фондом Кремля з підтримки зв'язків з сепаратистами в Донбасі і який сам воював на боці уряду в Сирії.
7 лютого міжнародна коаліція, яку очолюють США, завдала удару по прихильниках президента Башара Асада в сирійській провінції Дейр-ез-Зор. Під обстрілом, за даними американської сторони, загинули близько ста осіб. Спочатку дослідницька організація Conflict Intelligence Team повідомляла про загибель чотирьох російських військових - Олексія Ладигіна з Рязані, Станіслава Матвєєва та Ігоря Косотурова з міста Азбест (Свердловська область, РФ), також дослідникам вдалося виявити інформацію "Балтійського окремого козацького округу" про загибель в Сирії сотника Володимира Логінова. Пізніше "Медуза" повідомила про п'ятого загиблого росіянина в результаті авіаудару міжнародної коаліції – це активіст "Другой России" Кирило Ананьєв.
Родичі і знайомі російських найманців з "ПВК Вагнера", які загинули в Сирії нещодавно, підтвердили їх смерть.
У свою чергу російське Міноборони заперечує загибель п'яти військовослужбовців. Там кажуть, що ніхто з тих військових, хто офіційно перебуває у Сирії при американському ударі не постраждав, так як їх в цьому районі Дейр-ез-Зора не було. Даних про добровольців, які вирушили до Сирії, Міноборони РФ також не наводить.