Раніше в Празі і Будапешті заявляли про необхідність створити "збройні сили Євросоюзу" для того, щоб дати відповідь усім викликам у області безпеки, перед якими постало об'єднання.
"У цій дискусії й насправді повіяв свіжий вітер - не лише зі Східної Європи і не тільки в тому, що стосується європейської армії", - сказав Штайнмаєр після сьогоднішньої зустрічі зі Столтенбергом у Берліні.
Німецький дипломат додав, що ідею створення спільної європейської армії також підтримують Франція і Італія. Однак, навряд чи вдасться її втілити в найближчій перспективі. Зі свого боку, Генеральний секретар НАТО додав, що "безпекові виклики для НАТО та ЄС одні й ті ж, тож тісніша співпраця вигідна всім". Але він застеріг від дублювання структур, тому що вже існуючий оборонний блок повинен доповнювати європейський політичний союз.
Обговорення можливості створення спільних збройних сил європейського об'єднання почалися ще минулого року, однак не через напади терористів, а через агресію Росії проти України. Зокрема, Єврокомісія запевняла, що підтримує створення єдиної армії ЄС. У відомстві зауважили, що єдина європейська армія "дасть чіткий сигнал Росії" до розуміння того, що ЄС як організація серйозно ставиться до відстоювання цінностей Євросоюзу.