Шольц заявив, що Китай діє більше як суперник, аніж партнер для ЄС – Bloomberg

Поділитися
Шольц заявив, що Китай діє більше як суперник, аніж партнер для ЄС – Bloomberg Шольц вважає за необхідне зменшувати залежність ЄС від Китаю © Getty Images
Канцлер Німеччини закликав Євросоюз зменшити залежність від Китаю

Виступаючи у Страсбурзі з нагоди Дня Європи, канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав Європейський Союз зменшити свою залежність від Китаю, звинувативши уряд у Пекіні в тому, що він все більше діє як суперник і конкурент, а не як партнер, передає Bloomberg. Шольц виклав своє бачення реформованого та розширеного європейського блоку, який має говорити одним голосом щодо зв’язків з Китаєм, якщо хоче відігравати провідну глобальну роль.

«Наші відносини з Китаєм влучно описуються тріадою «партнер, конкурент, системний суперник» – хоча, без сумніву, суперництво та конкуренція з боку Китаю зросли. ЄС знає про цей розвиток подій та реагує відповідно», – сказав Шольц. 

Канцлер заявив, що погоджується з президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, що блок з 27 країн не повинен прагнути до негайного відокремлення від Китаю, а має впровадити «розумне зниження ризиків».

ЄС повинен звернутися до країн так званого глобального півдня та запропонувати нові партнерства та торгові угоди, які створять робочі місця та багатство на місцях в Африці, Азії та Південній Америці, сказав Шольц, уточнивши, що це допоможе зменшити економічну залежність від Китаю.

Напруга у відносинах з Пекіном зросла через дедалі більш агресивну позицію Китаю щодо Тайваню. Напад Росії на Україну виявив надмірну залежність Німеччини від російського викопного палива, і Шольц та його уряд прагнуть уникнути подібної помилки з Китаєм у таких сферах, як технології та сировина.

У квітні німецький канцлер запросив прем’єра Китаю Лі Цяна на переговори до Берліна 20 червня, щоб «послабити напругу між Європою і Пекіном». Проте дев'ятого травня стало відомо, що Китай скасував запрошення до Пекіна міністру фінансів Німеччини Крістіану Лінднеру, який мав зустрітися з китайським колегою Лю Куном 10 травня. Раніше Лінднер заявляв, що економічна залежність Німеччини від Китаю стає небезпечною і це може стати серйозною проблемою, якщо Китай вступить у війну за Тайвань. 

Наразі уряд Олафа Шольца обговорює заборону експорту до Китаю німецьких напівпровідникових хімічних речовин, що використовуються китайськими компаніями для виробництва чіпів. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі