Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц блокує постачання Україні сучасних систем ППО IRIS-T пише Welt із посиланням на поінформовані джерела.
Україна хоче отримати загалом 11 таких систем, йдеться у матеріалі. На початку місяця український уряд подав до Міністерства економіки ФРН заявку на отримання експортної ліцензії.
Міністр економіки Роберт Габек підтримав видачу ліцензії. Але остаточне рішення має ухвалити Федеральний уряд, в якому знаходиться кабінет канцлера. Тому останнє слово щодо експорту зброї завжди залишається за Шольцем.
За даними видання, заявка України не розглядається вже три тижні.
Вартість однієї системи IRIS-T – близько 140 млн євро. Київ за фінансової підтримки Берліна хоче купити ППО безпосередньо у виробника Diehl Defense.
Система здатна перехоплювати винищувачі, вертольоти та безпілотники в радіусі 40 кілометрів та на висоті 25 кілометрів, а також керовані ракети, якими РФ обстрілює українські міста.
Усі 11 систем мають бути поставлені Україні протягом чотирьох-п'яти років, перша може з'явитись до кінця 2022 року. Наступного року, за словами української сторони, обговорюється постачання «меншої кількості» систем.
Німеччину часто піддавали критиці за надто обережну позицію щодо постачання зброї Україні ще до повномасштабного вторгнення РФ.
22 червня уряд Німеччини опублікував докладний список переданої Україні військової допомоги та того озброєння, яке планується передати. Шольц також заявив, що протоколи оборонної промисловості Німеччини потрібно змінити, щоб прискорити постачання.
Проте минулого тижня Міністерка оборони Німеччини Крістіна Ламбрехт повідомила, що Бундесвер вичерпав свої запаси для допомоги Україні. Водночас Ламбрехт пообіцяла, що Німеччина продовжить підтримувати Україну «іншими способами».