Школи не завжди є «гарячими точками» поширення коронавірусу — The Economist

Поділитися
Школи не завжди є «гарячими точками» поширення коронавірусу — The Economist © Фото з відкритих джерел
Досвід країн, які відчинили школи під час пандемії є обнадійливим.

Чи дійсно відкриття шкіл під час пандемії COVID-19 є великим ризиком? Відповідь можна знайти, поглянувши на досвід деяких країн. У більшості випадків коронавірусна хвороба не становить серйозної загрози для дітей, адже, частіше за все, діти переносять коронавірус безсимптомно. Для дітей шкільного віку інфекція COVID-19 є менш небезпечною, ніж звичайний грип, пише журнал The Economist.

Однак, велике занепокоєння полягає саме в тому, що діти можуть сприяти поширенню вірусу в школах, таким чином збільшуючи кількість випадків хвороби у суспільстві загалом.

Але, існують дослідження, які показують, що діти молодшого шкільного віку рідше інфікуються, на відміну від дорослих.

Проте, дані щодо дітей старшого віку дещо неоднозначні, існують припущення, що вони схильні хворіти на коронавірус так само, як і дорослі.  

Тому, цілком справедливою є думка, що діти мають менше шансів захворіти вдома, аніж в оточенні своїх ровесників. Для прикладу, в шкільному таборі американського штату Джорджія в червні щонайменше половина дітей, які цей табір відвідували – інфікувалися COVID-19.

Однак, чи дійсно не варто відкривати школи – питання, на яке важко дати чітку відповідь. Щоб спробувати на нього відповісти, можна поглянути на досвід країн, де школи все-таки знову відчинили.

Досвід Англії є досить обнадійливим. У Великій Британії деякі школи спробували відчинити на короткий період ще в червні.

Протягом часу, коли школи були відчинені, лише 0,01% дошкільних навчальних закладів та початкових шкіл мали спалахи COVID -19, всього протягом цього періоду інфікувалося 70 дітей та 128 працівників. У більшості випадків, причиною спалахів коронавірусу в британських школах були саме працівники, а не учні.

Швеція також дійшла висновку, що відкриття шкіл під час пандемії не становить занадто серйозної загрози. Країна, на відміну від більшості держав світу, не зачиняла початкові школи і дитсадки на карантин. Працівники закладів дошкільної освіти та початкових шкіл інфікувалися коронавірусом не частіше, ніж «представники інших професій».  

Менш зрозумілою є «роль середніх шкіл» у поширенні COVID -19. Більшість країн прийняли рішення зачинити середні школи на період пандемії.

Спалахи захворювання у Франції та Ізраїлі свідчать про те, що вірус може поширюватися серед дітей середнього і старшого шкільного віку швидше, ніж в початкових школах.  

Можливо, старших школярів легше «вмовити» дотримуватися соціальної дистанції в школі, але ніхто не зможе змусити їх це робити в «позаурочний час».   

Для того, щоб школи знову почали працювати, урядовці повинні грамотно осмислити те, як правильно організувати процес навчання в часи пандемії. Для прикладу, прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон попередив, що паби, швидше за все доведеться зачинити, щоб не допустити активного поширення хвороби, щоб діти могли ходити до школи. Кожна країна має знайти певний «компроміс», для того, аби відновити процес навчання, резюмує журнал.

Раніше повідомлялося, що вчені з'ясували, що підвищує ризик смерті від коронавірусу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі