Польський міністр визнав, що питання щодо ролі українських націоналістів у часи Другої світової війни – це болюча сторінка в українсько-польських відносинах. Але, на його думку, нічого провокативного і антипольського немає в нещодавньому рішенні парламенту України.
"Там згадуються назви кількох десятків організацій, які боролися за незалежність з часів Першої світової війни до 80-х років минулого століття. Україна шукає свою історичну ідентичність і це треба спробувати зрозуміти, хоча і говорити про те, що нам болить", - сказав Схетина в інтерв'ю Gazeta Wyborcza.
Він підкреслив, що в українському законі про визнання вояків ОУН-УПА борцями за незалежність не згадуються загони "Роланд", "Нахтігаль" і дивізія СС "Галичина", яких вважають колабораціоністами Третього рейху.
Дипломат також звернув увагу, що український парламент ухвалив закон про націоналістів у пакеті з низкою інших історичних законів. Зокрема, серед них є рішення про відкриття доступу до комуністичних архівів і вшанування пам'яті жертв Другої світової війни.
Також Схетина нагадав слова президента Броніслава Коморовського, який під час виступу у Верховній Раді пригадав і про складні сторінки польсько-української історії, які обом народам треба переосмислити разом.
"З нашого боку потрібне терпіння. Зараз перед Україною стоїть важливе завдання протистояти російській агресії і реформувати країну", - сказав Схетина.
В цей же час, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров вважає, що забороною нацизму Україна його "героїзує". Оскільки Верховна Рада зрівняла комуністичну і нацистську тоталітарні ідеології і заборонила їх.