Щур-сапер нагороджений золотою медаллю за героїзм в бойовій обстановці

Відео
Поділитися
Щур-сапер нагороджений золотою медаллю за героїзм в бойовій обстановці Самець щури по кліку Магава удостоївся медалі, фото: pdsa
Медаль імені Марії Дікін - аналог Хреста Вікторії.

Щур-сапер на прізвисько Магава отримав золоту медаль зоозахисної організації Великобританії PDSA за свою роботу з порятунку людей в Камбоджі. Медаль імені Марії Дікін - аналог Хреста Вікторії, що вручається за героїзм в бойовій обстановці.

До сих пір її вручали собакам, голубам, коням і одному коту, але щур удостоєний такої честі вперше, передає організація PDSA.

Історія Магави і інших тварин організації PDSA

Самець пацюка Магава допоміг знешкодити 39 міни та 28 вибухових пристроїв. Всього гризуна вдалося розмінувати 141 тисячу квадратних метрів в зоні бойових дій.

Магава-сапер працює вже сім років. Це спеціально навчений щур, який з раннього дитинства жив в бельгійській організації APOPO. Там його навчили визначати вибухові речовини по запаху і подавати відповідний сигнал.

Робота не загрожує життю Магави: він хоч і крупніше звичайного пацюка, але все одно занадто малий, щоб підірватися на міні, кажуть спеціалісти.

Магава майстерно обшукує територію розміром з тенісний корт за 30 хвилин. Людині з металошукачем знадобилося б на це до чотирьох днів.

Фахівці-сапери працюють в Камбоджі не перший рік. Після громадянської війни 1970-1980-х рр там залишилося від чотирьох до шести мільйонів незнешкоджених піхотних хв. За цей час на них підірвалися більше 40 тис осіб.

А раніше археологи виявили в Камбоджі голову статуї "досконалої людини".

За словами дослідників, знайдена голова статуї збереглася в хорошому стані. У неї частково відколовся ніс, ліве вухо і щока. Висота виявленої голови становить 54 см, ширина - 27 см, а товщина - 36 см. За стилем археологи встановили, що статуя була виготовлена в кінці XII - початку XIII століть в період правління Джаявармана VII.

На даний момент дослідники не знають, де знаходяться інші частини скульптури. Ймовірно, вони повинні бути десь поблизу, але вчені ще їх не знайшли.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі