Щонайменше чотири країни можуть заблокувати заявку України на членство в Євросоюзі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Щонайменше чотири країни можуть заблокувати заявку України на членство в Євросоюзі © unsplash/vmelnyk
І одна із них Німеччина, яка ще не висловила своєї офіційної позиції.

Попри загалом оптимістичні очікування української сторони щодо вирішення питання про членство України в Євросоюзі, ризики активізації «гальмівних механізмів» у деяких країнах-членах залишаються істотними. Зокрема, стоп-кран можуть натиснути щонайменше чотири країни, які є серйозними членами ЕС, пише у своїй статті для ZN.UA «Українське роздоріжжя Євросоюзу»  виконавчий директор фонду «Відродження» Олександр Сушко.

Зокрема чіткої підтримки вступу України до ЄС не висловив офіційний Берлін.

«Тут попереду ще серйозна дипломатична робота. Є побоювання, що замість політичної і правової визначеності, німецький уряд пропонуватиме щось на кшталт «поглиблення партнерства» та «подальшого зближення» - паралельно із відкладанням заявки у довгу скриню», - зазначає експерт.  

Також немає певності щодо позиції Франції через популярність напередодні другого туру президентських виборів кандидатки з виразно україноскептичними поглядами. І навіть чинний президент наразі уникає висловлювань щодо загалом непопулярної теми розширення ЄС.

Також непевною є позиція Нідерландів, уряд яких досі зважає на результати референдуму 2016 року, який свого часу з допомогою російської пропаганди в країні поставив на паузу ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

«Ну, і звісно, традиційно посилюють українську бентегу наші угорські «друзі», позиція яких щодо українського кандидатства ще не озвучена, однак керівництво України після останніх виборів у цій країні було на високому рівні записане у «вороги» Угорщини», – додає Сушко.

На разі також невідомо, як на долю української заявки вплинуть подання на членство в ЕС від Молдови та Грузії, які надійшли до Брюсселю за кілька днів після української, і які теж отримали опитувальник від Єврокомісії.

Більше про долю української заявки на членство в Євросоюзі, ризики та те, які країни можуть пригальмувати надання нашій країні цього статусу читайте у матеріалі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі