Що може допомогти у вирішенні конфлікту між Грецією та Туреччиною — Washington Post

Поділитися
Що може допомогти у вирішенні конфлікту між Грецією та Туреччиною — Washington Post
Греція та Туреччина повинні розпочати конструктивні переговори.

Напруга між Грецією та Туреччиною «на межі катастрофи». У неділю Туреччина відкликала свій корабель для сейсмічних досліджень із суперечливих районів східного Середземномор'я, щоб прокласти шлях для початку переговорів з Грецією, це є досить багатообіцяючим моментом. Однак, напруженість у східному Середземномор'ї, частині Середземного моря з великими запасами газу та суперечливими морськими кордонами, - настільки висока, що ніхто зараз не може виключати варіант фактичної війни між Туреччиною та Грецією, пише The Washington Post.

Туреччина, Греція та Кіпр мають власні погляди на те, як мають бути розподілені поклади газу в Середземному морі.  

Наразі «конфронтація» між союзниками по НАТО може перерости у реальний конфлікт, який ризикує «поглинути» більшу частину Європи.

А внаслідок участі Туреччини у лівійській війні та напружених відносин країни з ОАЕ, Європа ризикує потрапити в ширший конфлікт на Близькому Сході.

В основі напруженої ситуації в Середземномор’ї лежать два конфлікти: «стара кіпрська проблема», адже з 1974 року Кіпр був «розділений» миротворчими силами ООН на «грецьку та турецьку зони».

Також до «середземноморського конфлікту» має стосунок і більш давня незгода між Грецією та Туреччиною щодо того, як мають виглядати морські кордони грецьких островів з Туреччиною.  

Європа намагається знайти баланс.

Франція, Кіпр та Греція хочуть, щоб були запроваджені відповідні санкції проти Туреччини.

При цьому деякі європейські країни вважають поганою ідеєю занадто жорстко ставитися до Туреччини.

Єдиний вихід із цього глухого кута - це «змусити» Туреччину та Грецію розпочати переговори, саме це намагалася зробити Німеччина.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель взяла на себе роль «посередника у конфлікті», проте цю роль традиційно виконували саме США.

Європа має визнати, що конфлікт у східному Середземному морі не можна вирішувати ізольовано від більш широких питань, таких, як участь Туреччини у війні в Лівії.

З юридичного та політичного аспектів, конфлікт у Середземномор’ї вирішити дуже непросто.

ЄС закликав провести екстрене засідання 24 вересня для обговорення санкцій проти Туреччини, але це ризикує лише погіршити ситуацію.

ЄС повинен докласти зусиль до того, щоб Греція та Туреччина все-таки повернулися до конструктивних переговорів, призупинених з 2016 року, які охоплюють низку правових та політичних питань.

І враховуючи погіршення конфлікту між Грецією та Туреччиною, діалог між країнами повинен розпочатися негайно.

Можна запропонувати Туреччині та Греції розглянути можливість створення спільних підприємств для дослідження підводних ресурсів.

Проте, Європа, своєю чергою, повинна також бути поміркованою у своїх рішеннях щодо Туреччини.

Європейські лідери мають розробити набір політичних варіантів щодо створення позитивних умов для досягнення миру в східному Середземномор’ї.

ЄС може розглянути варіант призначення спеціальної відповідальної особи за врегулювання та пом’якшення конфліктів у Середземному морі. Своєю чергою, до пом’якшення конфронтації може долучитися і НАТО.

У світі, де країни настільки взаємопов’язані, не може бути явних переможців та переможених у протистоянні у східному Середземномор’ї, тому найкращим варіантом є конструктивна комунікація та взаєморозуміння, резюмує Washington Post.

Раніше повідомлялося, що у Греції заявили про готовність до військових дій у конфлікті з Туреччиною.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі