Ще одна іранська дівчина померла після "спілкування" з поліцією моралі

Поділитися
Ще одна іранська дівчина померла після
16-річна Арміта Джераванд не вийшла з коми після зустрічі із поліцією моралі.

В Ірані померла ще одна дівчина, яка впала в кому після спілкування із поліцією моралі країни через те, що вона не носила хустку, пише CNN.

16-річна Арміта Джераванд, за словами активістів, була госпіталізована з травмами голови після нападу на неї на станції метро в Тегерані на початку цього місяця, через кілька тижнів після того, як Іран ухвалив драконівське законодавство, що передбачає значно більш жорстке покарання для жінок, які порушують і без того суворі правила носіння хіджабу в країні.

«На жаль, пошкодження головного мозку призвело до того, що потерпіла деякий час перебувала у комі, і померла кілька хвилин тому», — йдеться в заяві державного виданя IRNA.

Раніше Норвезька організація з прав людини Hengaw, яка зосереджується на правах курдів, заявила, що на Джераванд було здійснено напад з боку поліції моралі, через що дівчина впала у кому.

Інша опозиційна мережа IranWire повідомила, що Джераванд потрапила до лікарні з «травмою голови».

Hengaw повідомляла, що жінки-офіцери з поліції моралі підійшли до Джераванд біля однієї зі станцій метро і попросили її поправити свій хіджаб.

«Це прохання призвело до сварки з офіцерами поліції моралі, які застосували до Арміти фізичну силу, штовхнувши її, через що вона впала», — повідомив представник організації.

Влада Ірану спростувала звинувачення правозхисників і заявила, що Джераванд була госпіталізована через травму, викликану низьким кров'яним тиском.

Друзі та родина дівчини повторили цю позицію в інтерв’ю державним ЗМІ, однак їх, найімовірніше, примусили до цього. Представники ООН і правозахисні групи раніше звинувачували владу Ірану в тиску на родини вбитих протестувальників, щоб вони робили заяви на підтримку урядового наративу.

У вересні минулого року Махса Аміні, 22-річна курдсько-іранська жінка, померла після того, як її затримала сумнозвісна поліція моралі режиму, нібито за недотримання консервативного дрес-коду країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі