Рада національної безпеки Південної Кореї повідомила, що поновить трансляцію з пропагандою через гучномовці на кордоні з КНДР. Заходи застосують у відповідь на відправку повітряних куль зі сміттям з Пхеньяну, повідомляє Reuters.
«Заходи, які ми застосуємо, можуть бути нестерпними для режиму Північної Кореї, але вони надішлють послання надії та світла військам Північної Кореї та її народу», – заявили в Сеулі.
Reuters додає, що Південна Корея припинила трансляцію пропаганди на кордоні згідно з угодою, підписаною лідерами двох Корей у 2018 році. Документ проголосив «нову еру миру та злагоди» та обіцяв пом’якшити військову напруженість, щоб усунути шанси на нову війну. Але відтоді напруга зросла, оскільки КНДР розробила нові балістичні ракети та оголосила Південну Корею своїм «ворогом номер один». Режим Кім Чен Ина оприлюднив низку зброї, яка, за його словами, була спрямована проти Сеула.
Південна Корея транслюватиме пропаганду з кількох динаміків, розташованих на великих стійках. Сеул вмикатиме світові новини про демократичне та капіталістичне суспільство, а також популярну корейську музику. Зазначається, що інформація поширюється на 20 кілометрів вглиб КНДР.
КНДР 29 травня відправила до Південної Кореї повітряні кулі, наповнені сміттям. Таким чином Пхеньян відповів на південнокорейські листівки із закликом повалити режим Кім Чен Ина, які Сеул також відправляв кулями.
Вдруге Пхеньян відправив повітряні кулі зі сміттям 2 червня. «Акція» поєднувалась з пʼятиденним глушінням сигналу GPS.
4 червня північнокорейський режим оголосив про припинення відправки таких куль, якщо Сеул більше не надсилатиме листівки з пропагандою. Міноборони КНДР додало, що вже надіслало 15 тонн сміття до Південної Кореї.
Раніше ЗМІ повідомляли, що Північна Корея 9 червня відновила відправку повітряних куль зі сміттям до Південної Кореї. «Перемирʼя» тривало кілька днів.
Режим Кім Чен Ина починає застосовувати більш агресивну риторику. Він відмовляється від концепції возз’єднання з Південною Кореєю та намагається підвищити ставки, створивши відчуття неминучої війни. Російсько-північнокорейське співробітництво є одним з чинників ризику, яке може підштовхнути Пхеньян до агресії. «Чи готується Північна Корея до війни?» — відповідь на це питання читайте у статті Наталії Бутирської на ZN.UA.