У Вармінсько-Мазурському воєводстві Польщі, розташованому в північно-східній частині країни, збільшилася кількість іноземців, що працюють нелегально.
З понад 4 200 працівників з інших країн, статус яких перевірив місцевий відділ прикордонної служби, більше тисячі працювали в регіоні нелегально, а 90 відсотків нелегалів склали громадяни України, повідомляє українська служба Польського радіо.
Крім українців неофіційно працевлаштовуються в Польщі громадяни Білорусі, Грузії, Молдови, Бангладеш, Індії, Азербайджану, Монголії, Непалу, Індонезії та Узбекистану.
Повідомляється, що з початку 2020 року до початку жовтня в Вармінсько-Мазурському регіоні проведена 151 перевірка законності працевлаштування іноземців.
На нелегальні роботи в цей регіон відправляють заробітчан польські компанії з центральними офісами в великих містах країни. Найчастіше нелегалів ловлять у Кентшинському, Дзялдовському, Ілавському, Нідзіцькому та Олєцькому повітах Польщі.
Працівниками Державтоінспекції зафіксовано, що іноземці, переважна частина яких з України, незаконно працювали на виробничих, промислових підприємствах, а також були зайняті на будівництві й у торгівлі.
Відомо, що фірма з центральним офісом в місті Лодзь відправила на роботи з порушенням норм 245 громадян України, четверо громадян Азербайджану і трьох - Грузії. Деякі заробітчани отримували меншу плату, ніж було вказано в заявці про працевлаштування.
У 2020 році суди Польщі розглянули 104 клопотання про покарання роботодавців. Вони були оштрафовані на суму понад 200 000 злотих (близько 44 000 євро).
Раніше повідомлялося, що обсяг грошових переказів трудових мігрантів в Україну в серпні 2020 року склав $906 млн, що на 11,1% менше, ніж в серпні 2019 року ($1,02 млрд), і на 7,2% - ніж у докарантинному лютому 2020 року ($976 млн).
За підсумками восьми місяців 2020 року об`єм приватних грошових переказів в країну скоротився на 6,4% - до $7,17 млрд євро проти аналогічного минулорічного періоду ($7,66 млрд).
28 серпня Україна та Польща підписали спільну декларацію про двостороннє співробітництво в сфері обміну податковою інформацією.
Обмін буде відбуватися в частині адміністрування ПДВ. Декларація також стосується сфери транскордонного економічного співробітництва, повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.
Угоду підписали міністр фінансів України Сергій Марченко та міністр фінансів Польщі Тадеуш Косцінський.