Про це, як повідомляє Reuters, сказав єврокомісар з питань розширення Йоганнес Ган.
За його словами, союз не збирається імпортувати невирішені конфлікти.
"ЄС не може і не буде імпортувати двосторонні проблеми. Сербія повинна вирішити і безповоротно імплементувати обов'язкову угоду з Косово", - сказав Ган, не наважившись прямо заявити про те, чи повинен Белград визнати незалежність сербської провінції.
Президент Сербії Александар Вучич, який зустрічався з Ганом вчора, похвалив стратегію ЄС з розширення, яка допускає надання членства шістьом країнам в Західних Балканах. Однак, він зауважив, що Косово стане велетенською перешкодою для вступу, яку подолати можна лише за умови, "що всі втратять щось".
"Люди повинні вирішити, чи бачать вони своє майбутнє в Європі, за яке нам доведеться заплатити таку високу ціну. Чи можемо ми піти шляхом, який пропонує Європа", - сказав Вучич.
У свою чергу, міністр оборони Сербії Александар Вулін заявив, що Белград і Пріштіна повинні поділити Косово.
Перш ніж вступити в ЄС, Сербії також доведеться вирішити проблему спільних кордонів з Боснією і Герценовиною, а також з Хорватією. З цими країнами Белград воював у 90-х роках, коли вони відкололися від Югославії. Крім того, Сербії потрібно реформувати свою повільну і громіздку систему юстиції, покращити верховенство закону, встановити свободу преси і захистити права меншин.
Детальніше про стратегію Європейського союзу щодо балканських країн читайте у матеріалі Тараса Качки "Новий оптимізм для Балкан" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".