Сербія зробила друга Путіна з санкційного списку своїм почесним консулом в Росії – NYT

Поділитися
Сербія зробила друга Путіна з санкційного списку своїм почесним консулом в Росії – NYT Ніколіч зробив російського олігарха Тимченка почесним консулом Сербії. © Председник Републике Србje
Це може негативно відбитися на шляху Белграду до членства в ЄС.

Сербія проголосила своїм почесним консулом у Санкт-Петербурзі російського олігарха Геннадія Тимченка, який також входить до числа близьких друзів президента Володимира Путіна.

Про це сьогодні пише New York Times, нагадуючи, що Тимченко один із тих, кого стосуються адресні санкції США. В адміністрації проросійського президента Сербії Томіслава Ніколіча підтвердили, що мільярдер пройшов урочисту інавгурацію у другому найбільшому місті Росії.

Видання нагадує, що Тимченко був партнером Путіна по дзюдо. Раніше він жив у Швейцарії, хоча має подвійне громадянство: Росії і Фінляндії. Його особисті статки оцінюються в 7,6 мільярдів доларів, які він здобув в основному через енергетичний сектор. Його також звинувачували у США створенні злочинних схем для відмивання грошей.

Ніколіч на церемонії в Санкт-Петербурзі сказав, що призначення Тимченка консулом відображає тривалі дружні відносини між Росією і Сербією, які лишаються традиційними слов'янськими союзниками. Тимченко подякував сербському президенту за посаду і сказав, що буде "радий допомогти Сербії і Росії знайти нові шляхи розвитку відносин".

Ніколіч у своїй промові хвалив Путіна, називаючи його "великим провидцем, який будує краще і безпечніше майбутнє" для росіян і який став "опорою для багатьох не таких сильних країн, над якими нависли загрози".

New York Times зауважує, що Сербія формально прагне приєднатися до Євросоюзу, але вона відмовилася на прохання Заходу запроваджувати санкції проти Росії після того, як вона вторглася в Україну. Тож призначення Тимченка консулом може ускладнити відносини Сербії із Заходом.

Раніше видання Washington post писало, що один з центрів МНС Сербії може служити базою для спецслужб Росії. Західні аналітики кажуть, що нею керують російський і сербський уряди. Вона розташована неподалік аеропорту неподалік від міста Ніс на півдні Сербії. На думку експертів, це відповідь Москви на розширення НАТО в регіоні, адже більшість країн тут або вже члени західного альянсу, або хочуть ними стати.

Раніше Путін пообіцяв Сербії підтримку у "поверненні" Косово. Також президенти Путін і Ніколіч також обговорили нещодавню угоду Сербії з НАТО, яке дозволяє присутність в країні військових фахівців альянсу. Сербський лідер запевнив російського в тому, що це пов'язано з необхідністю утилізації старих боєприпасів, і російській стороні побоюватися нічого.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі