Сербія готова розпочати процес розмежування з Косово. Про це повідомив глава сербської дипломатії Івіца Дачич 19 лютого на круглому столі в белградському Інституті суспільних наук. Він уточнив, що це - офіційна пропозиція. Міністр закордонних справ додав, що лінія розмежування ще не затверджена.
Він нагадав, що таку пропозицію ще два роки тому висловив президент Сербії Вучич. За його словами, розмежування є єдиною можливістю для досягнення компромісу двох сторін.
Міністр закордонних справ Сербії заявив, що сербська сторона готова продовжити діалог з Косово за посередництва ЄС та за умови реалізації Брюссельської угоди з 2014 року.
Продовження діалогу Белград обумовлюється скасуванням 100-відсоткового мита на товари з Сербії, яке влада ввели в листопаді 2018 року.
Сербія також вимагає припинення процесу формування Збройних сил Косово.
Зі столиці Косово Пріштіни досі не надходило офіційної реакції на цю заяву. На думку оглядачів, розмежування могло б стати початком процесу урегулювання конфлікту між Сербією і Косово в майбутньому.
В кінці січня президент Косово заявив про готовність закінчити багатовіковий конфлікт із Сербією. Досягнута угода не буде тимчасовим світом або замороженим конфліктом.
Дипломатичний конфлікт між Сербією і Косово є одним з найнебезпечніших в Європі. Белград втратив контроль над своєю колишньою провінцією після бомбардувань НАТО, що поклали край війні між сербами і партизанськими силами Косово, яка сталася в 1998-1999 роках. Війна забрала 13 тисяч життів. У 2008 році Косово проголосило в односторонньому порядку незалежність, яка була визнана Сполученими Штатами і 109 іншими країнами, але не Сербією і її союзниками - Росією і Китаєм. Ці країни також відмовилися прийняти Косово в ООН.
Детальніше про нинішні відносини між Косово і Сербією читайте в матеріалі Костянтина Федоренка "Косівський запал для "порохової бочки Європи"" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".