Сенатори закликають Байдена бути жорстким в обговоренні російських «гарантій безпеки»

Поділитися
Сенатори закликають Байдена бути жорстким в обговоренні російських «гарантій безпеки» © dw.com
Американському президенту рекомендують ініціювати збільшення військової присутності на східному фланзі НАТО.

Низка американських сенаторів на чолі з республіканцем Марко Рубіо вимагають  від президента Джо Байдена бути жорстким в обговоренні українського питання та кремлівських ініціатив відносно НАТО під час переговорів з представниками Росії.

В листі на ім'я президента  США політики вимагають продовжити недвозначно засуджувати військові загрози та провокації Росії.

"Дуже важливо, щоб Сполучені Штати продемонстрували нашу рішучість і відмовилися задовольнити неприйнятний список вимог", - наголосили автори.

Вони підкреслили, що так звані «гарантії безпеки», які висунула Росія, мають на меті відновлення сфери впливу в Європі, в рамках якої Кремль буде «примушувати та залякувати такі країни, як Україна, Грузія, Молдова, Естонія, Латвія, Литва, Польща та Румунія, які стали твердими американськими союзниками та партнерами».

Сенатори зазначають, що  на переговорах адміністрація Байдена має утвердити, що «Росія не має права вето на розширення НАТО» і що «двері в членство в НАТО залишаються відкритими для європейських країн(...), членство яких сприяє безпеці Євроатлантичного регіону».

Зокрема вони рекомендують розглянути можливість збільшення військової присутності на східному фланзі Альянсу, включно з країнами Балтії, Польщі та регіону Чорного моря, «щоб стримувати фактор російської агресії". Також важливою називають "додаткову допомогу Україні та країнам Східної Європи у гарантуванні безпеки".

МЗС Росії 17 грудня опублікувало російський проєкт угоди про заходи забезпечення безпеки РФ та держав-членів НАТО. Він передбачає відмову НАТО від розширення, включаючи приєднання України.

Росія представила Заходу справжній ультиматум — проєкти двох договорів, один із США, один із НАТО — про «гарантії безпеки». У Москві намалювали свою «формулу нового світу» і вважають, що решта світу має її прийняти. Захід міг висунути свої ультиматуми Росії і 2008-го, і 2014-го, але не зробив цього. Втрачена на великій шахівниці ініціатива дорого обходиться учасникам гри всього через кілька ходів. Чи піде Захід на поступки Росії 2022-го? Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна та переговори Росія—США: чи здадуть Україну».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі