Закон набуде чинності, якщо його протягом 21 дня підпише президент Польщі Анджей Дуда.
Повідомляється, що сенатори обговорювали закон протягом 15 годин. Прийняття закону супроводжувалося масовими мітингами перед будівлями Сенату і Верховного суду.
Нагадаємо, правляча у Польщі партія "Право і Справедливість" зареєструвала в Сеймі проекти законів про реформу судової системи.
Обидві палати польського парламенту – Сейм і Сенат – більшістю голосів підтримали законопроекти про Національну раду судочинства та суди загальної юрисдикції.
Законодавчі ініціативи ПіС зазнали жорсткої критики з боку суддівського корпусу та опозиції, які звинуватили партію Качиньського у намірі підпорядкувати судову гілку виконавчій владі, тим самим порушивши ключовий принцип демократії – принцип розподілу гілок влади.
Ярослав Качиньський, у свою чергу, заявив, що загрози демократії в Польщі немає, а судова система країни "знаходиться в моральному і професійному занепаді", і тому потребує реформування.
Скандальний закон про судову реформу в Польщі викликав у країні та Євросоюзі хвилю протестів. Протести почалися ще 15 липня, тоді кілька сотень людей вийшли до президентського палацу у Варшаві на акцію проти судової реформи. 16 липня протестуючих було вже близько 10 тисяч.
Напередодні Сенат проголосував за поправки до закону. Прийняті поправки підпорядковують Верховний суд Міністерству юстиції, а також посилюють вплив уряду на призначення голів суду.