Сенат США схвалив проект бюджету із пакетом допомоги Києву

Доповнено
Поділитися
Сенат США схвалив проект бюджету із пакетом допомоги Києву © unsplash/ianhutchinson92
Понад $300 млн виділяється на протидію впливу Росії.

Сенат США схвалив проєкт бюджету країни на 2023 фінансовий рік обсягом $1,65 трлн. Він передбачає, зокрема, виділення $44,9 млрд на допомогу Києву. 

Двопартійний законопроект був прийнятий 68 голосами за, проти проголосували 29 депутатів. 

Сукупний обсяг витрат, передбачений цим бюджетом, буде вищим, ніж торік. У 2022 році цей показник було закладено на рівні $1,52 трлн. Більшість коштів — $858 млрд — піде на оборону, що на 45 мільярдів більше, ніж просив президент Байден. На не пов'язані з обороною витрати виділено $722,5 млрд — майже на 6% більше порівняно з 730 мільярдами доларів минулого року. 

На екстрену підтримку України, а також союзників по НАТО Вашингтон виділив $44,9 млрд. Цьогоріч на підтримку України було виділено $13,6 млрд.  

Понад $300 млн виділяється на протидію впливу Росії, у тому числі на підтримку енергетичної незалежності та економічної стабільності країн, що перебувають під тиском РФ.

До проекту бюджету також було включено поправку, що дозволяє вилучати заморожені внаслідок санкцій активи бізнесменів РФ для їх передачі Україні.

Як відомо, 23 грудня закінчується дія ініціативи про тимчасове фінансування уряду. Якщо бюджет не буде затверджено до цього часу, Конгресу доведеться ухвалювати ще одну резолюцію про тимчасовий бюджет, щоб уникнути зупинення роботи уряду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі