SCMP: Китаю потрібна «менша і дружня» Україна, а ще гідний вихід з війни для Росії

Поділитися
SCMP: Китаю потрібна «менша і дружня» Україна, а ще гідний вихід з війни для Росії © unsplash.com/whitehost
Китайський оглядач пояснює, що Сі Цзіньпін лише зараз вирішив втрутитися в російсько-українську війну, щоб не підігравати Заходу.

Брюссель і Вашингтон применшуватимуть значення годинної телефонної розмови Сі Цзіньпіна з Володимиром Зеленським, не відкидаючи її значення одразу. Страх Заходу завжди полягав у тому, що Пекін може конструктивно втрутитися в конфлікт, а не в тому, що він може підтримати росіян. 

«Вони, ймовірно, хотіли б, щоб китайці відкрито стали на бік Росії. Тоді б їм не довелося витрачати стільки часу та енергії на роздмухування загрози вторгнення на Тайвань і вигадування примари китайського пугала, що повстає, щоб знищити західну цивілізацію. Тоді ці наративи поширювалися б природно, без постійного спростування з боку обізнаних критиків», – коментує розмову лідерів України і Китаю оглядач гонконгської газети South China Morning Post Алекс Ло.

Він зауважує, що Китай – єдина країна, з якою і Москва, і Київ готові розмовляти. І це єдина країна, «яка дала не зброю, а мирний план». Після телефонної розмови, ініційованої Зеленським, Пекін відправить спеціального представника для пошуку мирного врегулювання. 

«Принаймні, французький президент Еммануель Макрон, який багато страждав через те, що попросив Сі Цзіньпіна втрутитися, тепер може сказати своїм критикам, щоб вони пішли геть», – іронізує китайський автор.

Питання в тому, чому Китай вирішив зробити крок саме зараз? Алекс Ло пояснює, що для Пекіна настав вдалий момент. Тому що раніше будь-які дії з його боку означали б, що Китай відмовився від Росії і пішов на поступки західному альянсу, який хоче «знищити або принаймні дискредитувати режим Путіна». 

«Навіщо Сі Цзіньпіну робити це лише заради того, щоб Захід назвав його «хорошим хлопчиком». Звичайно, Пекін відмовився грати з в цю гру, і звідси всі нескінченні китаєфобські атаки західних ЗМІ та політичної пропаганди», – йдеться у статті.

Але, на думку китайського оглядача, зараз дуже хороший момент для втручання Пекіна. Тому що витік таємних документів Міноборони США нібито розвіяв «рожеву картинку, яку Вашингтон і Брюссель намалювали про українську перемогу». Китайський журналіст підкреслює, що витік документів говорить про виснаження українських військ і вичерпання запасів боєприпасів. Звісно, у армії Росії теж багато проблем. Але західні ЗМІ й без того звертали на них увагу. При цьому, Алекс Ло звинувачує Захід у тому, що в Україні почалася «війна на виснаження» замість української перемоги.

«Як може виглядати мир? Дуже вигідним для українських лідерів, якщо вони виживуть. Схудлу і меншу Україну, без її проросійських східних регіонів, можна буде швидко відновити за допомогою західних (ЄС) і китайських грошей. Її вищі лідери та їхні друзі-олігархи дуже розбагатіють. Путін зможе піти додому і заявити про успіх, звільнивши своїх російських співвітчизників на сході. Все, що Київ може запропонувати – це постійний нейтралітет до Росії, яка сприйматиме нову Україну як назавжди західну, а не російську», – йдеться у статті. 

Китайський журналіст припускає, що хоч і без членства в НАТО, але Україна може отримати повну гарантію безпеки від найбільш могутніх країн альянсу, включно зі США, які захистять її від Росії. Це «навіть краще, ніж членство в НАТО», оскільки воно має всі переваги захисту без жодних зобов'язань щодо колективної оборони.

«Усе, чого хоче Китай, – це щоб Київ однозначно визнав «єдиний Китай» – Києву все одно байдужий Тайвань. І можна назавжди стати близькими друзями. Оскільки Угорщина і Сербія – єдині дружні країни в регіоні, мати друга в Україні – дуже привабливо. І звичайно, Сі Цзіньпін може дійсно сказати Путіну, щоб цього разу він забрав свої руки від українців», – йдеться у статті.

Китайський оглядач додає, що такий план має лише той недолік, що Захід не зможе домогтися «знищення» режиму Путіна. А тому Вашингтон «буде стежити за тим, щоб китайці нікуди не просунулися зі своєю мирною ініціативою».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі