У результаті дорожньо-транспортних пригод у світі щорічно гине близько 1,25 мільйона чоловік, йдеться в "Глобальній доповіді про стан безпеки дорожнього руху в світі 2015 року" Всесвітньої організації охорони здоров'я.
"Дорожньо-транспортні пригоди призводять до неприпустимої кількісті жертв, особливо серед бідних людей в бідних країнах", - заявила Маргарет Чен, генеральний директор ВООЗ.
У доповіді ВООЗ наголошується, що користувачі доріг у всьому світі захищені неоднаково. Ризик смерті в результаті ДТП все ще значною мірою залежить від того, де живуть люди і як вони пересуваються. Досі спостерігається великий розрив між країнами з високим рівнем доходу та країнами з низьким і середнім рівнем доходу, де відбувається 90% випадків смерті в результаті ДТП при тому, що на них припадає 54% транспортних засобів у світі. У Європі, особливо у найбільш багатих країнах цього регіону, відзначаються найнижчі рівні смертності на душу населення; в Африці – найвищі.
Особливо вразливою групою є мотоциклісти, серед яких відбувається 23% всіх випадків смерті в результаті ДТП.
Пішоходи і велосипедисти також входять до числа найменш захищених груп, на які припадає 22% та 4% випадків смерті в світі.
У доповіді також говориться, що деякі транспортні засоби, що продаються в 80% всіх країн світу, не відповідають базовим стандартам безпеки, особливо в країнах з низьким і середнім рівнем доходу, де в 2014 р. було вироблено майже 50% з 67 мільйонів нових легкових автомобілів.
За даними ДАІ, у 2014 році в Україні сталося 26 тисяч ДТП з потерпілими, в яких загинуло 4,8 тисячи чоловік.