Щорічний обсяг хабарів на планеті оцінюється в 1 трлн доларів.
При цьому світова економіка втрачає ще 2,6 трлн доларів у зв'язку з корупційною діяльністю, повідомляє Центр новин ООН.
За даними Програми розвитку ООН (ПРООН), в країнах втрати, пов'язані з корупцією, перевищують обсяги офіційної допомоги на цілі розвитку у 10 разів.
В ООН також нагадали, що в останньому щорічному рейтингу Transparency International, за індексом сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index) Україна розташувалася на 131-й позиції серед 176 країн світу.
За рівнем корумпованості Україна знаходиться на одному рівні з Росією, Казахстаном, Іраном і Непалом, які також розташувалися на 131-му місці рейтингу.
Як повідомлялося, під час виступу в ГПУ в п'ятницю, 1 грудня, президент України Петро Порошенко встав на бік генпрокурора Юрія Луценка, який розкритикував НАБУ за боротьбу з корупцією, зокрема, шляхом провокації хабара.
Саме в цьому зараз звинувачують працівників Національного антикорупційного бюро, які вели оперативну розробку заступник голови Державної міграційної служби Діни Пимаховой.
Однак у своєму щорічному посланні до Верховної Ради в 2015 році глава держави заявляв про необхідність законодавчого закріплення права слідчих органів на провокацію хабара.