Що за компанія Appleby і як вона пов'язана з "Райськими документами"? - Le Figaro

Поділитися
Що за компанія Appleby і як вона пов'язана з На своєму інтернет-сайті Appleby позиціонує себе як "один з найбільших постачальників легальних офшорних послуг" і, згідно із заявами знаючих людей, має відмінну репутацію. © Twitter/ Roland Puettner‏
Британська юридична фірма, заснована на Бермудських островах, стала джерелом приблизно 7 млн документів, які складають досьє "Райських документів".

Англійська королева Єлизавета II, міністр торгівлі США Уілбур Росс, зять Володимира Путіна... Від списку діячів, згаданих у міжнародному журналістському розслідуванні "Райських документів", голова йде обертом, - зазначає редакція французького видання Le Figaro.

Більш ніж через рік після публікації "Панамських документів" це нове розслідування розкриває секрети схем податкових лазівок. Для проведення цієї титанічної роботи Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів із 67 країн світу, спирався на витік 13,4 мільйонів фінансових документів, зокрема від компанії Appleby.

На своєму інтернет-сайті Appleby позиціонує себе як "один з найбільших постачальників легальних офшорних послуг". Зокрема, фірма володіє офісами на острові Мен, на Маврикії і на Сейшельських островах, пише видання.

Компанія, яка виникла в кінці XIX століття завдяки зусиллям британського адвоката Реджинальда Вудфілда Епплбі, з часом проникла в багато країн британської колоніальної імперії.

У 1979 році фірма почала свою експансію і стала глобальною мережею установ зі штатом в 700 співробітників", - пояснює австралійський телеканал ABC.

Заявлена мета: користуватися особливо пільговим податковим правом на цих територіях. Цей принцип залишається актуальним, так як, згідно з документами від 2013 року, розкритими Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів (ICIJ), фірма Appleby розглядала можливість відкриття нових офісів на островах Кука та на Вануату, зазначає редакція.

Фірма Appleby пропонує також широку палітру послуг як для підприємств, так і для приватних осіб. Список досить довгий: створення підставних організацій, щоб уникнути ПДВ, установа не оподатковуваних податками "сімейних інвестиційних компаній для управління статком або спадком" і т. д.

"У людей з Appleby відмінна репутація, вони дуже професійні, працюють дуже якісно", - написав один женевський адвокат на сторінках швейцарської газети Le Temps.

Хто її клієнти? Politically exposed persons, або публічні політичні діячі, як можна прочитати на сайті BBC. Іншими словами, мова йде про політиків, дипломатів або представників судових кіл. В цілому 150 політичних діячів і керівників компаній, згадані в "Райських документах" в якості клієнтів Appleby, пише редакція.

Не чекаючи викриттів у "Райських документах", фірма Appleby минулого тижня спішно опублікувала комюніке, спростовуючи будь-які незаконні дії зі свого боку, зазначає Le Figaro.

"Ми дуже серйозно ставимося до конфіденційності наших клієнтів і розчаровані тим, що ЗМІ вирішили використовувати відомості з джерела, здобутого незаконним шляхом", - вказує фірма.

"Ми дуже серйозно ставимося до будь-якого звинувачення у кримінальному правопорушенні, ймовірному або явному. ...Appleby провела ретельне і поглиблене розслідування за всіма звинуваченнями, і ми переконані, що немає ніяких доказів кримінальних діянь як з нашого боку, так і з боку наших клієнтів", - сказано в заяві фірми.

У неділю, 5 листопада, журналісти Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів ICIJ і Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP опублікували нове розслідування про власників компаній, зареєстрованих у 20 офшорних юрисдикціях.

Воно отримало назву Paradise Papers – "Райські документи". Доступ до даних вдалося отримати завдяки витоку інформації з двох компаній у Сінгапурі та на Бермудських островах.

Документи Paradise Papers показують, що найбагатші люди світу вивели в офшори в різних острівних державах майже 8 трильйонів євро. У документах також фігурують більше десяти українських громадян.

Завдяки Paradise Papers стала відома передісторія реєстрації панамських офшорів президента України Петра Порошенка, юристи якого спочатку вели переговори з компанією Appleby з острова Мен, але та відмовила їм через високі ризики.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі