Саудівська Аравія з початку року стратила понад 60 осіб

Поділитися
Саудівська Аравія з початку року стратила понад 60 осіб Багато організації з прав людини піддавали дії Саудівської Аравії критиці
Найбільша кількість вироків була приведена у виконання 2 січня – тоді стратили 47 осіб.

Влада Саудівської Аравії з початку 2016 року привела у виконання смертні вироки у відношенні 69 осіб.

У вівторок, 1 березня, були страчені п'ять осіб. Двох з них - йорданця і підданого Саудівської Аравії стратили за двома різними кримінальних справ, пов'язаних з контрабандою в королівство великих партій метамфетаміну. Ще двох підданих королівства і одного підданого Катару стратили, визнавши їх винними у вбивствах.

Найбільшу кількість вироків були приведені у виконання 2 січня. Тоді були страчені 47 осіб, більшість за звинуваченням у зв'язках з "Аль-Каїдою".

Також серед страчених в січні був шиїтський проповідник Ндмр ан-Німр, смерть якого призвела до розриву дипломатичних відносин між Іраном і Саудівською Аравією.

В минулому році багато організації з прав людини піддавали дії Саудівської Аравії критиці. За 2015 рік в країні привели у виконання 153 смертельних вироку, тоді як в 2014 році - 87.

Читайте також: ООН закликала Саудівську Аравію ввести мораторій на страти

Повідомлялося, що влада Саудівської Аравії стратила 47 засуджених за тероризм, у числі яких опинився і відомий проповідник і активіст аль-Німр.

Повідомлення про його страту викликало обурення шиїтських політичних і релігійних діячів і вилилося у масові протести, які призвели до розриву дипломатичних відносин між Ер-Ріядом і Тегераном. Із солідарності з Ер-Ріядом - одним з лідерів арабського сунітського світу - дипломатичні відносини з Іраном припинили Бахрейн і Судан.

Як писала газета "Дзеркало тижня. Україна", після страти шиїтського проповідника різке загострення відносин між Саудівською Аравією та Іраном досягло такого рівня, що в світі заговорили про можливість війни між цими регіональними суперниками. Самі учасники конфлікту навіть почали думати, що їх дійсно підштовхують відкрити вогонь проти один одного. "Від гріха подалі саудити і іранці на офіційному рівні почали всіх переконувати, що не мають наміру розв'язувати бойові дії. Це правда. Ер-Ріяд і Тегеран не готові сьогодні до війни", - йдеться в статті "Страта богослова".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі