Санкції проти РФ не потрібно скасовувати і після деокупації України — глава МЗС Латвії 

Поділитися
Санкції проти РФ не потрібно скасовувати і після деокупації України — глава МЗС Латвії  © Jean-Pol Schrauwen/Flickr
Посилення санкцій — один із найважливіших інструментів, які обмежують можливості Кремля фінансувати бойові дії.

Санкції проти РФ мають залишатися чинними і після деокупації українських територій — доти, доки Москва не визнає незалежність, суверенітет та міжнародно визнані кордони України, а також не виплатить гроші на реконструкцію зруйнованого. Про це заявив міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс у щорічному звіті про підсумки та нові плани у сфері зовнішньої політики, повідомляє Delfi.

На думку міністра, Латвія разом із партнерами має продовжувати працювати над координацією щодо санкцій, а також запобігати обходу обмежень. За його словами, Латвія готова збільшувати санкційний тиск.

Посилення санкцій — один із найважливіших інструментів, які обмежують можливості Кремля фінансувати бойові дії та роблять війну дорожчою, вважає Рінкевичс.

Він також нагадав, що Латвія підтримує ухвалення на рівні ЄС рішення направити заморожені російські кошти на відновлення України, а також кримінальну відповідальність за обхід санкцій, зокрема, для тих, хто консультує підприємства, як оминати запроваджені обмеження.

На думку Рінкевичса, війна РФ проти України може мати затяжний характер і її динаміку важко прогнозувати, а подолання наслідків може зайняти багато часу.

За його словами, Латвія послідовно наголошує, що територіальна цілісність та суверенітет України мають бути відновлені в міжнародно визнаних кордонах і лише Київ має право вирішувати, коли, де і на яких умовах агресію РФ можна вважати припиненою.

«Латвія відкидає будь-який тиск на Україну з цього питання», - наголосив міністр.

Рінкевичс заявив, що пріоритетними завданнями МЗС Латвії є надання всієї можливої допомоги Україні, збереження санкційної політики проти РФ, а також притягнення Кремля до відповідальності за агресію та стягнення репарацій.

За його словами, Латвія з першого дня вторгнення надає політичну, військову, фінансову та гуманітарну допомогу Києву. Надана допомога вже склала 0,93% від ВВП країни, або понад 314 млн євро.

Раніше міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс заявив, що Україна має право завдавати удари по військових об’єктах всередині Росії, адже вона відбиває атаки на свою критичну інфраструктуру.  Він додав, що союзникам не варто боятись ескалації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі