Міжнародному співтовариству не варто скасовувати введені санкції проти Північної Кореї до повної денуклеаризації КНДР, сказано в заяві Міністерства закордонних справ Канади з приводу зустрічі лідерів США і КНДР в Сінгапурі, передає "Укрінформ".
"Глобальні санкції, накладені на Північну Корею на підтримку заснованого на правилах міжнародного порядку, повинні зберегтися, поки Пхеньян не змінить свій курс. Це - єдиний можливий варіант для Північної Кореї досягти більш світлого майбутнього в міжнародному співтоваристві", - заявили в МЗС.
При цьому в канадському зовнішньополітичному відомстві відзначили "готовність Північної Кореї обговорювати денуклеаризацію", яка була продемонстрована участю Кім Чен Ина в історичній зустрічі з Дональдом Трампом.
"Ми з нетерпінням чекаємо того, щоб Північна Корея дотримувалася своїх зобов'язань, вдавшись до конкретних дій, і помітно просунувшись до кращого майбутнього в інтересах народів Північної та Південної Корей", - наголошується в заяві.
У документі також наголошується, що Канада повністю підтримує подальший діалог щодо повного і безповоротного знищення північнокорейського арсеналу зброї масового ураження і згортання балістичної ракетної програми КНДР.
У МЗС Канади також заявили, що завжди вірили у можливість США і КНДР знайти спільну мову.
"Канада завжди вірила в необхідність і можливість пошуку дипломатичного виходу з північнокорейської ядерної проблеми... Ми вітаємо діалог між лідерами США та Північної Кореї, який відбувся сьогодні в Сінгапурі. Ця зустріч стала важливим кроком на шляху до встановлення миру і стабільності на корейському півострові", - сказано в документі.
12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США беруть на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки залишаються в силі.
Детальніше про саміт США і КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт в Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа і Кім Чен Ина і про що вони домовилися".