Найбільш несвободним роком десятиліття визнано 2015-й - Freedom House

Поділитися
Найбільш несвободним роком десятиліття визнано 2015-й - Freedom House Рівень свободи у світі знижується десятий рік поспіль © freeimages.com
Поширення свободи в глобальному масштабі застопорилося, авторитарні тенденції підсились в 72 країнах.

2015 рік визнаний найгіршим за останнє десятиліття за рівнем свободи у світі, підбиває підсумки неурядова організація Freedom House. За даними правозахисників, рівень несвободи зростає в 72 країнах, краще стала ситуація в 43 країнах.

Як стверджують автори звіту, "страх перед соціальними заворушеннями" спонукає владу в Росії, Китаї та "інші авторитарні режими розправлятися з інакомисленням".

Freedom House також відзначає, що Кримський півострів України, силовим способом анексований Росією в 2014 році, переживає "драматичні невдачі" у питанні дотримання демократичних норм.

Директор з досліджень Freedom House Дженніфер Данем вказує, що російська влада в Криму далі пригнічує інакомислення, у тому числі шляхом відключення незалежних засобів інформації і обмеження можливостей представників громадянського суспільства, особливо тих, хто представляє кримськотатарську громаду. Вона додала, що багато противників російської окупації Криму були арештовані або вигнані.

Як зазначила Дженніфер Данем, Україна "зберегла демократичні завоювання", досягнуті після повалення в 2014 році президента Віктора Януковича, але подальший прогрес у 2015 році гальмував збройний конфлікт у Донбасі між українськими військами і підтримуваними Росією сепаратистами, спори щодо децентралізації і протистояння серед провідних політичних діячів і олігархів країни.

Читайте також: Вибух смертника в Кабулі поруч з російським посольством виявився атакою на місцевий телеканал

Загальне зниження рівня свободи в світі міжнародна правозахисна організація Freedom House відзначає вже в 10-му річному звіті поспіль.

Раніше у Freedom House відзначили погіршення ситуації зі свободою слова в Інтернеті. Вперше після 2011 року посилилася цензура в 32 країнах з 65, які увійшли у звіт щодо глобального комунікаційного середовища.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі