Для отримання грузинського громадянства будь-якому охочому іноземцю достатньо лише посвідчення особи. Такою є одна з останніх ініціатив поки ще чинного грузинського лідера 3.
Адміністрація президента опублікувала список документів, необхідний для подання заяви: повнолітньому іноземцю необхідно мати при собі лише паспорт своєї країни і його нотаріально завірений переклад. Після цього голова держави розгляне і підпише заяву у максимально стислі терміни. При цьому сам президент охочих квапить, бо до закінчення його повноважень залишилося трохи більше тижня.
Саакашвілі поскаржився, що раніше потік заяв на громадянство проходив через міністерство юстиції, де багато хто з незрозумілих причин отримувалв відмову. Тепер він вирішив узяти ініціативу в свої руки.
Грузинські ЗМІ передають, що у президентській резиденції, де і відбувається прийом документів на громадянство, вже вишикувалися черги. Серед охочих - більшість жителів колишніх радянських республік, у тому числі й найближчих сусідів Грузії, Вірменії та Азербайджану. Чимало також і вихідців із Середньої Азії, Ближнього Сходу та Африки.
Між тим нова грузинська влада - представники команди прем'єра Бідзіни Іванішвілі, - навпаки, стурбована потоком іноземних громадян, які прибувають до Грузії. Незабаром парламент країни має намір розглянути законопроект про посилення візового законодавства країни.
"У нас надмірно ліберальний візовий режим. Громадяни 118 країн могли протягом 360 днів перебувати у Грузії без віз. Багато інших могли отримати візи прямо в аеропорту. Цей порядок зміниться", - заявив заступник міністра юстиції країни Олександр Барамідзе.
Президентські вибори у Грузії пройшли 27 жовтня. На них переміг представник правлячої коаліції "Грузинська мрія" 3, набравши понад 62% голосів. Його інавгурацію призначено на 17 листопада. !zn
Читайте також:
Саакашвілі, який іде у відставку, вже звинуватили у розтраті державних фондів
Саакашвілі востаннє звернувся до нації в якості президента
Президент Грузії Саакашвілі оголосив, що хоче відпочити
ОБСЄ поставила Грузію за приклад іншим пострадянським країнам