S&P також підтвердило короткострокові рейтинги Туреччини в іноземній і національній валюті на рівні "B".
"Зниження довгострокових рейтингів відображає наші очікування, що надмірна волатильність курсу турецької ліри і прогнозоване у зв'язку з цим різке коригування платіжного балансу, підірве економіку Туреччини. Ми прогнозуємо рецесію в країні наступного року", - зазначають експерти агентства.
Інфляція в Туреччині, за оцінками S&P, досягне піку на рівні 22% впродовж наступних чотирьох місяців і опуститься нижче 20% до середини 2019 року, очікують в S&P. Аналітики S&P відзначають також, що різке ослаблення ліри щодо долара США чинить серйозний тиск на корпоративний сектор Туреччини, має високе боргове навантаження, а також серйозно збільшує ризики фондування для турецьких банків.
Moody's знизило довгострокові рейтинги Туреччини до "Ba3" з "Ba2", завершивши, таким чином, перегляд, ініційований 1 червня 2018 року.
"Прогноз рейтингів - "негативний", - наголошується в прес-релізі Moody's.
"Ключовим фактором, що сприяв зниження рейтингів, є тривале послаблення державних інститутів Туреччини і пов'язане з цим погіршення передбачуваності політики влади", - йдеться в повідомленні агентства.
За словами експертів, ситуація погіршується підвищеними побоюваннями щодо незалежності центробанку, а також відсутністю чіткого та надійного плану усунення причин нещодавньої фінансової кризи.
"Посилення фінансових умов і ослаблення курсу ліри несуть в собі високі і зростаючі ризики в плані зовнішнього фінансування і, ймовірно, будуть сприяти подальшому посиленню інфляції і підривати економічне зростання, - йдеться в прес-релізі Moody's. - Ризики для платіжного балансу продовжують збільшуватися".
Зазначимо, що турецька ліра дешевшає відносно долара США на тлі стурбованості інвесторів через погіршення дипломатичних відносин між Штатами і Туреччиною. З початку поточного року ліра впала на 34% до долара.
Нещодавно видання Financial Times писало, що економічна криза в Туреччині може поширитися на інші країни.