Рекордна 3 в М'янмі, викликане тривалими проливними дощами в регіоні, станом на початок серпня торкнулося не менше 210 тисяч чоловік, повідомляє Reuters з посиланням на уряд країни.
Кількість жертв повені зросла до 47 осіб, десятки тисяч людей потребують гуманітарної допомоги і нове житло, бо їхні будинки повністю затоплені. До населення в 400 тисяч чоловік в одному з регіонів можна дістатися лише повітрям, повідомляють в ООН.
Згідно з повідомленнями, повінь зачепила практично всі провінції країни.
М'янма вже звернулася за гуманітарною допомогою до світової спільноти. При цьому, нагадує Reuters, у часи правління хунти в 2008 році, коли на країну обрушилося інша масштабна повінь, військовий уряд відмовився від гуманітарної допомоги при тому, що тоді постраждало близько 130 тисяч осіб.
В ООН вже попередили, що затоплення земель загрожує країні втратою родючості ґрунтів у короткостроковій перспективі (М'янма - переважно сільськогосподарська країна, - ред.).
Становище в регіоні погіршує те, що паралельно з повенями, в країні, а також у прилеглих до неї В'єтнамі та Непалі, сходять зсуви. Рятувальники М'янми не встигають впоратися з природними катаклізмами.
Напередодні повідомлялося, що в сусідній з М'янмою Індії жертвами повені стали більше 150 чоловік.
М'янма, а також інші країни Південно-Східної Азії значно схильні до повеней, зсувів та інших природних катаклізмів. Також цей регіон знаменитий сейсмічною активністю, наслідок чого її накривають руйнівні землетруси (яке відбулося в Непалі).