Після завершення модернізації база НАТО "Міхай Когелнічану" в Румунії стане місцем розміщення для понад 10 тисяч військовослужбовців і членів їхніх сімей. Вона знаходиться на березі Чорного моря, разом з американською військово-морською базою Deveselu, де розміщена система протиракетної оборони Aegis. Зважаючи на війни, що вирують в Україні й на Близькому Сході, й нестабільні відносини з членом НАТО Туреччиною, Румунія стала новим незамінним союзником Америки, зазначає Рональд Лінден, професор політології у відставці.
Румунія стала однією з перших, хто зробив значний внесок у багатонаціональні сили в Афганістані, навіть перекинувши туди свої війська. У березні 2004 року країну було прийнято до НАТО.
"Попри складнощі, Румунія підтримує Україну економічно. Коли Росія замінувала морські шляхи, зруйнувала порти й загрожувала комерційному судноплавству, Київ звернувся до Румунії з проханням дозволити використовувати її порти на Чорному морі й Дунаї для життєво важливого експорту зерна. Коли угода з Росією, укладена за посередництва ООН у 2022 році, розвалилася, румунські порти, такі як Констанца, взяли на себе торгівлю", — пише Лінден.
Раніше ми повідомляли, що працівники Міністерства оборони Румунії знайшли фрагменти безпілотників, які впали минулого тижня на березі Дунаю після російських атак на цивільні об'єкти та портову інфраструктуру в Україні. Це не перший випадок, коли російські БПЛА опиняються на території Румунії.
Крім того, МЗС Румунії висловило Росії протест за падіння уламків безпілотника. 25 липня МЗС Румунії викликало тимчасово повірену в справах російського посольства Єлєну Копніну.