Американські спецслужби збирають через інтернет-компанії інформацію про користувачів, які не є громадянами США і знаходяться за межами цієї країни, заявив директор національної розвідки США Джеймс Клеппер.
За його словами, це дозволяють американські закони.
Таким чином, директор розвідки прокоментував статті у виданнях Washington Post і Guardian, в яких стверджувалося, що спецслужби США стежать за громадянами країни через інтернет і телефон. За словами Клеппера, матеріали газет містять "численні неточності".
Розвідка вирішила розсекретити частину інформації, щоб пояснити, як працює програма, каже Клеппер.
За його словами, програма не дозволяє прослуховувати дзвінки і не включає дані тих, хто говорить, а тільки збирає телефонні метадані, такі як номери телефонів. Обмеження програми скоротить можливість розвідки перехоплювати комунікації терористів, зазначає Клеппер. Суд схвалив метод збору інформації, який зазнає суворого контролю, пише він.
"За рішенням суду уряду заборонено без розбору прочісувати телефонні метадані, отримані завдяки програмі", - додав директор національної розвідки США. Крім того, лише дуже невелика частина записів проглядається і лише обмежена кількість персоналу, зайнятого боротьбою з тероризмом, має до них доступ, підкреслює Клеппер.
Директор національної розвідки США координує роботу всього розвідувального співтовариства, в яке входять 16 спецслужб, включаючи ЦРУ, АНБ, ФБР тощо.
Відзначимо, 6 червня The Washington Post опублікувала статтю, в якій стверджувалося, що Агентство національної безпеки США і ФБР мають доступ до серверів таких компаній, як Microsoft, Yahoo, Google, Facebook, PalTalk, AOL, Skype, YouTube, Apple і отримують звідти будь-яку цікаву для них інформацію про користувачів, включаючи приватну переписку.
Після появи цього матеріалу низка згаданих в ньому компаній - Facebook, Yahoo, Google, Apple і Microsoft - спростували, що надають спецслужбам доступ до своїх серверів.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Агентство національної безпеки США стежить за телефонними переговорами американців, співпрацюючи з телефонним оператором Verizon. Ця компанія нібито надає дані про розмови своїх клієнтів за таємним розпорядженням суду. !zn
Читайте також:
ФБР хоче "прослуховувати" весь інтернет - від Gmail та Skype до ігрових чатів
Російські спецслужби отримали можливість відстежувати розмови у Skype
Засновник WikiLeaks вважає Google і Facebook інструментами державного стеження