Південнокорейські законодавці, посилаючись на розвідку країни заявили, що Північна Корея, схоже, отримала допомогу від Росії під час своєї невдалої спробі запустити розвідувальний супутник у травні. Про це повідомляє Reuters.
Північна Корея заявила, що використовувала новий "двигун на рідкому кисні і нафті" в супутнику, який вибухнув через кілька хвилин після зльоту.
Але Національна розвідувальна служба (НРС) Сеула повідомила законодавцям, що немає жодних ознак того, що КНДР розробила такий двигун, і що він, можливо, був отриманий з Росії.
"З огляду на те, що рідкий кисень і гас були використані в двигуні вперше, вони, ймовірно, отримали російську підтримку", – заявив журналістам член парламентського комітету з розвідки Лі Сонг Квен після брифінгу, проведеного НРС.
"Москва також допомогла Пхеньяну здійснити перший успішний запуск розвідувального супутника в листопаді минулого року, через два місяці після рідкісного візиту північнокорейського лідера Кім Чен Ина до Росії, під час якого Владімір Путін пообіцяв допомогти йому у створенні супутників", – йдеться у матеріалі.
Раніше видання Bloomberg, спираючись на геополітичне та економічне моделювання повідомляло, що попри те, що імовірність тотальної війни між Північною та Південною Кореями дуже низька, вона не дорівнює нулю. В разі її початку людські втрати були б приголомшливими, а дефіцит напівпровідників, виробництво яких зосереджено у Південній Кореї, вразить ланцюжки поставок у всьому світі. Як наслідок світова економіка може скотитись у рецесію.