Розсекречено звіт про падіння бомбардувальника з двома водневими бомбами у США у 1961 році

Поділитися
Розсекречено звіт про падіння бомбардувальника з двома водневими бомбами у США у 1961 році B-52 Stratofortress
Під час падіння бомбардувальника на висоті між трьома тисячами і 610 метрами з нього випали бомби, одна з яких приземлилася на парашуті, що спрацював. Згідно з розсекреченим звітом, бомби було забезпечено чотирма системами запобігання.

Влада США розсекретила дані про падіння стратегічного бомбардувальника B-52 Stratofortress з двома водневими бомбами Mk.39 (W39) на борту у Північній Кароліні у 1961 році, повідомляє The Guardian. В результаті катастрофи, в якій загинули три людини, мало не вибухнула одна з бомб, потужність якої становила чотири мегатонни. Звіт про підсумки розслідування катастрофи було підготовлено в 1969 році, проте було засекречено.

B-52 виконував політ 23 січня 1961 року у рамках операції Coverall з відпрацювання підвищеної бойової готовності стратегічних підрозділів країни. При прольоті над містом Голдсборо у Північній Кароліні бомбардувальник мав зробити дозаправку у повітрі, однак при зближенні з танкером командир літака виявив витік пального з паливного бака правої консолі крила. Процедуру дозаправки було перервано.

Наземний центр управління дав аварійному B-52 команду взяти курс до узбережжя і знаходитися у повітрі аж до повного вичерпання запасів пального. Однак незабаром після цього командир літака повідомив, що втрати палива за три хвилини становили 17 тонн; B-52 було наказано заходити на посадку на аеродром біля Голдсборо. При зниженні бомбардувальник почав руйнуватися; екіпаж, окрім двох осіб (загинули при падінні уламків B-52), катапультувався. Один з пілотів загинув при приземленні.

Під час падіння бомбардувальника на висоті між трьома тисячами і 610 метрами з нього випали бомби, одна з яких приземлилася на парашуті. Згідно з розсекреченим звітом, бомби було забезпечено чотирма системами запобігання. На W39, яка приземлилася на парашуті, три системи відмовили; продовжував працювати лише низьковольтний перемикач. За даними військових, якби відмовив і він, вибух бомби був би неминучим. У цьому випадку радіоактивна хмара накрила б більшу частину Східного узбережжя США, включаючи Вашингтон, Балтимор, Філадельфію і Нью-Йорк.

Друга бомба практично повністю зруйнувалася при зіткненні з землею. При пошукових роботах було виявлено лише кілька деталей, включаючи тритієвий резервуар і плутонієвий заряд першого ступеня. Під час пошуку місце розкопок було затоплено ґрунтовими водами і подальші пошуки залишків бомби припинилися. Пізніше інженерні війська США викупили ділянку, на якій знаходяться залишки W39. !zn

Читайте також:

Влада США підтвердила існування секретного полігону "Зона 51"

США через 40 років розсекретили документи щодо Уотергейтського скандалу

США оприлюднили дані про чисельність своїх і російських ядерних озброєнь

Уряд Австралії розсекретив документи про загрози ядерного протистояння РФ і США

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі