"Роснефть" призупинила видобуток нафти на ділянці в Чорному морі через санкції

Поділитися
"Роснефть" призупинила на п'ять років дію ліцензії на ділянку в Чорному морі © rosneft.ru
Нафтогазова компанія на п'ять років заморозила геологорозвідку і видобуток нафти на Південно-Чорноморській ділянці.

Нафтогазова компанія "Роснефть" у зв'язку з санкціями проти Росії призупинила на п'ять років геологорозвідку і видобуток нафти на Південно-Чорноморській ділянці в східній частині акваторії Чорного моря.

Як повідомили ТАСС у "Роснефти", Федеральне агентство з надрокористування задовольнило клопотання компанії щодо зупинення дії ліцензії на геологічне вивчення, розвідку та видобування вуглеводневої сировини на Південно-Чорноморській ліцензійній ділянці.

"За оцінками фахівців, в умовах негативної макроекономічної кон'юнктури і санкційних обмежень на даний момент проект є економічно неефективним. До того ж на ринку нафтосервісних послуг відсутні бурові судна та бурове обладнання, що відповідають вимогам, які висуває компанія для реалізації проекту по будівництву свердловини на Південно-Чорноморській ліцензійній ділянці", - сказав представник компанії.

У "Роснефти" зазначили, що будуть моніторити ринок, стежити за змінами макроекономічних параметрів і в разі поліпшення цінової кон'юнктури ініціюють дострокове поновлення прав користування надрами зазначеної ділянки.

У компанії також підтвердили, що не змінюють плани проведення робіт на Західно-Чорноморській ділянці на шельфі Чорного моря і найближчим часом приступлять до буріння пошуково-оціночної свердловини спільно з італійською нафтовою компанією Eni.

Раніше повідомлялося про те, що російська "Роснефть" і норвезька Statoil знайшли спосіб обійти санкції США, введені в 2014 році, і не зупиняти роботу з розвідки та видобутку нетрадиційної нафти в РФ. Компанії змінили формулювання в своїх повідомленнях, віднісши запаси сланцевої нафти до доманікових відкладів вапнякової породи.

У прес-релізі Statoil від 2013 року формулювання "shale" (сланці) заднім числом змінене на "limestone formation" (вапнякові формації). На відміну від сланцевих запасів нафти розробка вапняку для видобутку нафти в рамках санкцій США не заборонена.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі