Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Анн Брассер у четвер, 13 листопада, відвідає Москву, щоб переконати керівництво Держдуми не виходити з ПАРЄ.
Москва у свою чергу прийняла рішення про неучасть російської делегації в подальшій роботі асамблеї, пише Deutsche Welle, посилаючись на власні джерела в структурах Ради Європи.
На сьогодні ПАРЄ залишається одним з небагатьох дипломатичних майданчиків для Росії.
Посол Бельгії при РЄ Дірк ван Екхаут підтверджує, що у Ради Європи на сьогоднішній день немає механізмів, які б змусили Росію виконувати рішення Комітету міністрів.
"Однак я обіцяю вам, що ми будемо продовжувати говорити з Москвою жорстко і нагадувати їй, що не можна бути членом клубу, якщо ти не дотримуєшся його правил", - заявив бельгійський дипломат у коментарі виданню. У той же час, посол вважає, що шукати спільну мову з Росією можна тільки шляхом діалогу і що тепер "для всіх стало очевидним, що йдеться не стільки про кризу в Україні, скільки про проблеми в Росії".
Між тим глава російської делегації в ПАРЄ Олексій Пушков ще в серпні заявляв, що якщо санкції проти Росії в асамблеї будуть продовжені, то він не бачить причин брати участь Росії в ПАРЄ у 2015 році.
5 жовтня ПАРЄ заявляли про можливе припинення членства Росії в асамблеї в січні 2015 року. А в квітні ПАРЄ позбавила російську делегацію права брати участь в голосуваннях до кінця року через ситуацію в Україні.