Про це пише Pilitico з посиланням на керівників Ради Європи, нагадуючи, що в 2014 році Росію позбавили права голосу у Раді Європи після того, як вона анексувала українських півострів Крим. Якщо ситуація не зміниться, вибори нових суддів і керівників організації впродовж наступних двох років відбудеться без участі Москви.
Москва може "вилетіти" з організації, якщо вони не буде брати участі у виборі ключового персоналу. Таким чином, буде зруйнований юридичний міст між Європою і Росією, який існував з 1996 року, коли Москва приєдналася до Ради Європи.
"Існує потенційна загроза, що Росія покине організацію", - сказав виданню Генеральний Секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд.
"Якщо Росії доведеться піти, тоді 140 мільйонів людей лишаться без можливості звертатися до найвищого суду в Європі, що дуже важливо для російських громадян", - зауважив він.
Росія до цього часу не продемонструвала жодного бажання повернути Крим під владу Києва. Крім того, за словами Ягланда, вона продовжує недопускати комісарів Ради Європи з прав людини на півострів, що "абсолютно неприйнятно".
"Але нам треба обдумати от що: чи буде Європа кращою і більш безпечною, якщо Росія лишиться сама по собі за межами юридичної системи Європи? Для мене це дуже гостре питання", - сказав Ягланд.
Нагадаємо, Міжнародний суд ООН в Гаазі погодився на введення тимчасових заходів у справі "Україна проти Росії" в питанні дискримінації національних меншин у Криму. Крім того суд зобов'язав Росію відновити Меджліс і утриматися від обмежень для кримських татар у представництві своїх інтересів.
Також серед вимог знаходиться відновлення освіти в Криму українською мовою. Крім цього, суд попросив обидві сторони утриматися від будь-яких форм расової дискримінації.
Детальніше про позови української сторони проти РФ у міжнародних судах читайте в статті Валентини Самар "У суду без слідства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".