Судячи з усього, Дамаск і "Хезболла" свідомо спотворили слова Башара Асада, сказані в інтерв'ю ліванському телеканалу "Аль-Манар" (канал належить "Хезболлі" - прим. ред.) щодо постачання комплексів ЗРК С-300 з Росії. Насправді президент Сирії в інтерв'ю не заявляв, що перші комплекси передових російських систем ППО вже прибули у країну. Асад лише сказав, що всі домовленості з Москвою з приводу постачань будуть виконані, а деякі вже виконуються. При цьому додавши, що сирійські збройні сили зважують можливість відповіді на ізраїльські бомбардування.
Можливо, вважають на Заході, тези з інтерв'ю Асада були свідомо подані в іншому формулюванні, щоб перевірити реакцію США та Ізраїлю, і також можливо, що ця "провокація" була погоджена з Москвою.
Що стосується постачань С-300, то з Москви досі про них висловлювалися куди більш обережно, пише "Коммерсант". Тепер же довелося сказати конкретніше. Джерело газети, близьке до системи військово-технічного співробітництва, повідомило, що передача шести ЗРК за контрактом 2010 року повинна відбутися лише до другого кварталу 2014-го. Причому потрібно як мінімум ще півроку для навчання сирійського персоналу і випробування комплексів, підкреслив він.
Джерело іншого російського видання "Ведомостей" в оборонній промисловості підтвердило: С-300 у Сирію не поставлені і невідомо, чи взагалі будуть поставлені в цьому році. За словами співрозмовника видання, ці комплекси в цій ситуації не допоможуть сирійському уряду запобігти повітряним бомбардуванням країни, якщо НАТО або Ізраїль приймуть таке рішення. Всі це розуміють, додав він.
Небажання російської влади публічно обіцяти відмову від постачання в Сирію не означає, що воно відбудеться, вважає те ж джерело. Наполегливість Москви у цьому питанні викликана швидше невдалим досвідом з Іраном і Лівією, коли в обмін на добровільну відмову від постачань С-300 в Іран в 2010 році та згоду на збройне ембарго Ради безпеки ООН проти Лівії в 2011-му Росія нічого не отримала, зате завдала шкоди своїй репутації надійного постачальника.
При цьому в Ізраїлі, схоже, готові все-таки дочекатися доставки російських ЗРК в Сирію, щоб відразу ж нейтралізувати їх - ще до того, як комплекси встигнуть поставити на бойове чергування, написала раніше впливова ізраїльська газета Haaretz.
Судячи з заяв ізраїльського керівництва, воно розглядає С-300 як серйозний підрив своєї безпеки, навіть незважаючи на непідготовленість сирійських військових до роботи з цими системами. Знаючи, що С-300 є одним з найдосконаліших в світі комплексів ППО, прем'єр Беньямін Нетаньяху каже, що озброєні ними сирійці зможуть перетворити весь повітряний простір Ізраїлю на безпольотну зону.
Міністр оборони Моше Яалон також пригрозив, що в разі здійснення російських постачань, Ізраїль "буде знати, що робити". !zn
Читайте також:
Російсько-український добровольчий корпус вирішив відправитися воювати за Асада
У Туреччині затримали бойовиків, які перевозили в Сирію нервово-паралітичний газ зарин