Про це пише лояльне до Демократичної партії видання Washington post, додаючи, що судячи з даних обвинувачувальних висновків, олігарх Євгеній Прігожин схожий на справжнього лиходія в стилі фільмів про Джеймса Бонда.
Його "відбитки" були виявлені на трьох найбільш чутливих операціях Володимира Путіна. Йдеться про втручання у американські вибори в 2016 році, підтримку бойовиків на Сході України, надання силової підтримки режиму в Сирії. Для своїх злочинів Москва використовує так званих "зелених чоловічків". І Прігожин, схоже, "зелений гігант", який допомагає цій машині функціонувати.
Прігожина в ЗМІ часом називають "кухарем Путіна", тому що він починав як майбутній улюблений ресторатор російського президента на початку 1990-х років. Він починав з продуктових крамниць у Санкт-Петербурзі і згодом збудував елегантний плавучий ресторан, в якому Путін приймав іноземних лідерів. Потім Прігожин отримав контракти на харчування для армії на мільярди доларів. Але його кар'єра починалася не дуже райдужно. В 1981 році, задовго до того, як стати улюбленцем Путіна, Прігожин був ув'язнений на 9 років за крадіжку, шахрайство і дитячу проституцію, про що пише російський сайт Meduza.
В обвинувачувальних висновках Мюллера проти 13 росіян йдеться, що Прігожин був ключовим засновником сумнівної "Агенції інтернет-досліджень", яку називають "фабрикою тролів" і яка поширювала в соцмережах вигідні для Кремля наративи. В обвинуваченнях також йдеться, що через групу компаній під назвою "Конкорд" Прігожин "витратив великі суми" на підтримку організації "інформаційної війни" проти США.
Розслідування Мюллера виявило цілий комплекс заходів з маніпуляції американською громадською думкою через фейкові сторінки, фальшиві повідомлення і викрадені ідентичності. Фабрика тролів розмістила в мережі кілька реклам з метою вплинути на американські вибори. Зокрема, одна з них говорила: "Гілларі Клінтон - Сатана, її злочини і брехня доводять, яким злом вона є". Інша стверджувала: "З усіх кандидатів Дональд Трамп єдиний, хто може захистити поліцію від терористів".
Кілька зухвалих російських оперативників навіть сфотографувалися перед Білим домом у 2016 році за кілька днів до дня народження Прігожина з плакатом: "З 55-річчям, босе!".
Втручання у американську політику було зухвалим вчинком, в якому були використані тактики "фабрики тролів", випробувані в Україні після повалення проросійського режиму Віктора Януковича. Wall Street Journal нещодавно опублікувало інтерв'ю з російським журналістом, який влаштувався на роботу в сумнівну пропагандистську компанію. За його словами, суть роботи була в тому, щоб "переписувати новини під точку зору російських бойовиків".
Прігожин також пов'язаний з групою російських найманців "Вагнер", яка теж брала участь у війні проти України. Лідер групи колишній російський офіцер Дмитро Уткін виявився також генеральним директором однієї з компаній Прігожина в групі "Конкорд".
Мільядер також причетний до діяльності найманців з "Вагнер" в Сирії. Associated Press у грудні повідомляло, що Прігожин був інвестором компанії Evro Polis, яка уклала контракт з сирійським режимом. Російська компанія повинна допомогти відбити нафтові родовища, а за це отримає 25% доходів від видобутку. Видання нагадує, що близько 3 тисяч російських найманців воюють в Сирії з 2015 року. Нещодавно вони зазнали великих втрат при спробі атакувати базу, підконтрольну військовим США.
Після публікації обвинувачувальних висновків Мюллера, президент Дональд Трамп зайняв оборонну позицію в Twitter, написавши, що Путін і його оперативники "сміються до сліз", тому що їхні зусилля розділити американське суспільство так добре спрацювали. Може й так. Однак, зважаючи на викриття російської підривної діяльності в Україні, США і Сирії, росіяни, цілком можливо, сміються не останніми.
17 травня 2017 року міністерство юстиції США призначило Роберта Мюллера на посаду спеціального прокурора для розслідування втручання Росії в президентські вибори.
У рамках справи Мюллер викликав на допит генерального прокурора США Джеффа Сешнса. Він став першим з адміністрації Трампа, який давав свідчення в цій справі.
Про свою готовність під присягою свідчити заявив і сам президент Дональд Трамп.
Разом із тим, він неодноразово заявляв про відсутність будь-якої "змови" з Росією.