Російські потоки - й існуючий "Північний потік", і можливі нові "Північний потік-2" і "Турецький потік" - будуть використані як платформи для підвищення розвідувальних спроможностей Росії на Балтиці та Чорномор'ї в контексті підготовки нею до війни на морі. Також логічно припустити, що напередодні часу "Ч" у коридорах газопроводів можуть приховано розміщуватися і засоби ураження підводних і надводних цілей, зокрема бойові підводні ударні безпілотники.
Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Михайло Гончар, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ", Сергій Гайдук, віце-адмірал, головнокомандувач ВМС ЗС України у 2014-2016 рр, Анатолій Бургомістренко, капітан 1 рангу, начальник управління - заступник начальника Головного штабу ВМС ЗС України, Павло Лакійчук, капітан I рангу, керівник військових програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ".
"Усе це вимагає від всіх балтійських країн - членів НАТО і ЄС взаємодії в подоланні загроз із морського напрямку, адже Балтика - це передусім море ЄС і НАТО, а не "російське озеро", на яке обидва альянси дозволили перетворити Чорне море. Очевидно, з боку НАТО знадобиться розгортання уздовж траси російських потоків систем радіоелектронної і гідроакустичної протидії, встановлення перешкод і гідроакустичного придушення", - відзначають експерти.
На їхню думку, НАТО повинно забезпечити повний і безумовний доступ до траси газопроводу в будь-який час будь-якими засобами контролю, а також доступ в онлайн-режимі до інформації з головного та резервних центрів управління потоками.
"Така вимога є цілком обґрунтованою, адже Німеччина, Франція, Нідерланди, чиї компанії утворили партнерство з російським "Газпромом" та уряди яких підтримують офіційно проекти "Північний потік", є членами НАТО", - підкреслюють автори.
Детальніше про російської розвідки в акваторії Чорного і Балтійського морів читайте в матеріалі Михайла Гончара, Сергія Гайдука, Анатолія Бургомістренка і Павла Лакійчука "Газові потоки подвійного призначення" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".