Саме Варфоломій має вирішувати питання про надання томосу про автокефалію православній церкві в Україні. За інформацією журналістів, усі три митрополити "залучені до проблеми томосу" для української церкви.
Хакерські атаки на електронну пошту священників вони пов'язують зі спробами Кремля зберегти вплив Московського патріархату на українську церкву. Однак представники Російської православної церкви (РПЦ) заявили про те, що інформації про хакерів у них немає, та відмовилися від коментарів журналістам.
Своєю чергою у Кремлі відхрестилися від зв'язків із хакерами Fancy Bears, попри зростаючу кількість доказів зворотного.
У прес-службі Варфоломія також відмовилися від офіційних коментарів щодо ймовірного злому. Анонімне джерело повідомило журналістам про те, що їм заборонили реагувати на інформацію. І наголосило на тому, що особистої електронної пошти у патріарха немає.
В агентстві дізналися про злом з матеріалів компанії з комп'ютерної безпеки Secureworks, пише "Українська правда". У них йшлося про відповідні спроби у 2015-2016 роках, проте журналісти стверджують, що після цього вони не припинилися.
Як повідомлялося, 27 липня делегація Вселенського патріархату, яка прибула в Україну для участі у святкових заходах з нагоди 1030-річчя хрещення України-Русі, передала президенту Петру Порошенку послання Вселенського патріарха.
"Визнаючи високу відповідальність першопрестольної Константинопольської церкви, яка ніколи не припиняла і не схилялася перед незаконними і неканонічними ситуаціями, які порушували природне функціонування православної церкви, і в ці відповідальні часи вона взяла на себе ініціативу відновити єдність православних віруючих України з кінцевою ціллю дарувати українській церкві автокефалію", - йшлося у повідомленні.
Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада схвалила звернення до патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію православної церкви в Україні. 22 квітня Синод Вселенського патріархату прийняв звернення президента України Петра Порошенка та предстоятелів українських православних церков і "вирішив тісно спілкуватися і координувати свої відносини з сестринськими православними церквами у цьому питанні".
Детальніше про ймовірність надання автокефалії і боротьбу патріархів читайте у матеріалі Катерини Щоткіної "Святіший трикутник" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".