"Навряд чи є сумнів у тому, що на сьогодні ми маємо справу з хитромудрою, вміло керованою, підтримуваною урядом проросійською кампанією дезінформації. Російські військові, вочевидь, сприймають інтернет як нове поле бою, застосовуючи в якості зброї неправдиву інформацію", - зазначає він.
На думку Кінга, Європа має активніше протидіяти дезінформації. Головними кіберзагрозами, на його думку, є комп'ютерні віруси, онлайн-пропаганда тероризму, спроби маніпулювати громадською думкою за допомогою фейкових новин. До того, ж останнє має на меті перетворити "нашу відкриту демократичну систему на зброю, націлену проти нас самих", вважає єврокомісар.
"Єврокомісія розробила низку проектів, спрямованих як на покращення компетенції самих користувачів, так і на боротьбу з онлайн-пропагандою ненависті й тероризму. Наразі спільно з країнами-членами ЄС проводиться робота щодо реалізації цього пакета заходів", - цитує експерта з безпеки DW.
Нагадаємо, раніше в ЄС запустили сайт euvsdisinfo.eu для боротьби з дезінформацією з боку Російської Федерації. У супровідній інформації сайту йдеться про те, що він створений у рамках кампанії "спрямованої на поліпшення прогнозування, розгляду та реагування на прокремлівську дезінформацію".
Проект здійснений за програмою "ЄС проти дезінформації" і доступний одразу на трьох мовах: російській, німецькій і англійській.
Також повідомлялося про те, що ЄС збільшує допомогу Україні у боротьбі з російською пропагандою. Зокрема, Єврокомісія збільшує фінансову підтримку у цьому питанні.