Про це на сторінках Der Spiegel журналіст Беньямін Біддер, цитуючи заголовок газети "Московский комсомолец": "США дурять Грецію, Німеччина її грабує, а врятувати може лише Росія".
Оглядач вважає, що така риторика і спроби Кремля заступитися за Грецію мають кілька причин. По-перше, це історичні відносини між країнами. В XIX столітті Москва виступила на боці Афін, коли вони боролися за незалежність від Туреччини. До того ж, в обох країнах поширене православ'я. По-друге, Росія роками продавала Греції зброю навіть після приєднання до НАТО.
В результаті більша частина систем ППО мають російське походження. А закупка зброї за останні роки склала близько 5 мільярдів доларів. Тепер же Росії хоче скористатися добрими відносини з Грецією.
"За допомогою підтримки Греції Кремль збирається зірвати продовження економічних санкцій, дія яких повинна закінчитися влітку", - йдеться в статті.
Автор також вважає, що можливий вихід Афін з єврозони теж цікавить Москву, оскільки це буде серйозним потрясінням для Євросоюзу.
"А чим більше Європа буде зайнята своїми власними проблемами, тим менше вона буде допомагати Україні", - пише Біддер.
Греція проявляє свою зацікавленість у зближенні з Росією. Новий прем'єр-міністр Алексіс Ціпрас збирався поїхати в Москву на 9 травня. Але тепер його зустріч з Володимиром Путіним запланована на 8 квітня. Також впродовж наступного місяця Росію відвідає міністр оборони Панос Камманос. А нині міністр енергетики Панагіотіс Лафазаніс і спікер парламенту Танасіс Петракос намагаються домовитися з "Газпромом" про знижку на газ.
Також автор нагадує, що Греція хоче, щоб Москва допомогла їй змусити Німеччину заплатити репарацію за злочини вермахту в часи Другої світової війни. Нещодавно голова МЗС Греції прирівняв свою країну до повоєнної Німеччини. Хоча Берлін запевняє, що всі виплати вже проведені. В цей же час, видання Wall Street Journal писало, що Грецію чекає "сюрприз": кредитори більше не бояться її виходу з єврозони.