Магазинні крадіжки в РФ в минулому році різко зросли. У минулому 2014 році росіяни вкрали в супермаркетах товарів на суму понад 930 млн рублів. Це на 68% вище показників 2013 року, коли вартість винесених з магазинів товарів становила 638 млн рублів. А в 2012 році збитки російських рітейлерів від крадіжок були майже в два рази менше - всього 568 млн рублів.
Такі дані статистики Федеральної податкової служби РФ, пише газета "Известия". Збитки враховуються за статтею "нестача матеріальних цінностей на підприємствах торгівлі, виробництві і на складах у разі відсутності винних осіб".
Найбільше крадуть у Москві: на частку російської столиці припадає 508 млн рублів - це 55% всіх загальноросійських крадіжок. На другому місці - Красноярський край (вкрадено товарів на 139,9 млн рублів), на третьому - Свердловська область, де було винесено товарів на 78,8 млн.
Згідно зі статистикою, самі "чесні" регіони Росії знаходяться в Північно-Кавказькому окрузі і на Далекому Сході: в Чечні, Дагестані, Інгушетії, Магадані і в деяких інших регіонах збитки торговельних підприємств "при відсутності винних осіб" дорівнюють нулю.
Експерти бачать в цьому кілька причин, в тому числі, економічних: курс рубля значно впав (з-за санкцій і здешевлення нафти - ред.), ціни на товари зросли (тому збільшувалися суми збитку), і в цілому в Росії значно погіршилася якість життя населення.
"Матеріальне становище громадян погіршився, і вони почали частіше робити спроби крадіжок в магазинах", - говорять аналітики. До того ж, після гучного судового справи, деяка частина росіян зрозуміла, що за крадіжку в супермаркеті у в'язницю не посадять.
Втім, на думку експертів, офіційна статистика - це тільки верхівка айсберга. Реальний рівень крадіжок оцінюється в 1,7–2 трлн рублів на рік.
Найчастіше з магазинів крадуть дрібні і дорогі товари: елітний алкоголь, ковбасні та рибні делікатеси, каву, ікру, парфумерію і косметику. Не обходять увагою і більш дешеві товари прикасовій зони - шоколад, станки для гоління тощо