Росія звинуватила NYT та Пулітцерівський комітет в "русофобії". Розповідаємо, про що статті-переможниці

Відео
Поділитися
Росія звинуватила NYT та Пулітцерівський комітет в
"Викриття хижацтва режиму Путіна" не залишилося непоміченим колегією.

Найпрестижнішу нагороду в галузі американської журналістики та літератури – Пулітцерівську премію – у 2020 році отримали вісім матеріалів американської газети The New York Times, в яких йдеться про ймовірне втручання Росії в політику Сирії, ЦАР та Лівії, а також про отруєння болгарського бізнесмена Омеляна Гебрева нейропаралітичною речовиною "Новачок". Цією речовиною отруїли й колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля в британському Солсбері.

Своєю чергою, посольство Росії в США у своєму Facebook назвав серію матеріалів The New York Times, "прекрасним збірником нерозбавлених русофобських вигадок".

"Оргкомітет премії бере на себе велику відповідальність, виділяючи подібним чином антиросійські матеріали з твердженнями, які багаторазово спростовані не тільки офіційними російськими особами, але вже і самим життям. Якщо і є в цьому, як стверджується, "великий ризик", то тільки для репутації", - написали російські дипломати у вівторок вранці.

Зазначимо, що Пулітцерівську премію вручають лише за англомовні матеріали, які опубліковані в США. Премію вручили співробітникам газети за серію захоплюючих історій, які викривають хижацтво режиму президента РФ Володимира Путіна, розповіли організатори.

Газета New York Times отримала три нагороди, в тому числі журналістів видання відзначили в номінації "Міжнародний репортаж" за матеріал про передбачуване втручання Росії в справи інших країн, в тому числі в Африці, Європі та Сирії. "Викриття хижацтва режиму Путіна" не залишилося непоміченим колегією.

ZN.UA переказує ключові моменти з матеріалів, які були відзначені Пулітцерівською премією. Самостійно мовою оригіналу їх можна прочитати за посиланням.

Про що йдеться в матеріалах The New York Times, які отримали нагороду

"Росія замовила вбивство, яке не мало сенсу. Потім нападник заговорив"

У цьому матеріалі журналісти газети розповідають історію про те, як завербований ФСБ громадянин України Олег Смородінов в 2016 році застрелив колишнього учасника АТО Івана Мамчура після його відмови співпрацювати з російськими спецслужбами. За вбивство Смородінов отримав близько п'яти тисяч доларів США.

"Представники органів безпеки кажуть, що зовсім секретне російський підрозділ прагне дестабілізувати Європу"

Спочатку почалася російська кампанія з дестабілізації в Молдові, за якою послідувало отруєння торговця зброєю в Болгарії, а потім спроба державного перевороту в Чорногорії. Був замах на вбивство Скрипаля у Великій Британії. Хоча на спецопераціях були відбитки пальців російських спецслужб, європейська влада спочатку розглядала їх як окремі, незв'язані атаки. Потім представники західних служб безпеки прийшли до висновку, що ці операції і, можливо, багато інших є частиною скоординованої і постійної кампанії щодо дестабілізації Європи, що проводиться елітним підрозділом російської розвідки, у яких є навички підривної діяльності, саботажу і вбивств.

"Як Росія втручається в справи інших держав заради прибутку: готівка, тролі та культ лідера"

Автори писали, що росіян на Мадагаскарі було складно не помітити. Вони розгулювали по вулицях з рюкзаками, набитими готівкою, агітаційними матеріалами, на якій красувалося ім'я президента острівної африканської держави. Журналісти назвали це однією з найбільш явних спроб Росії втрутитися в вибори. Працюючи зі своєї штаб-квартири в курортному готелі, росіяни видавали власну газету місцевою мовою і наймали студентів писати статті про президента, щоб допомогти йому переобратися, платили молодим людям за участь в мітингах, а журналісти висвітлювали їх. Росіяни пересувалися з озброєною охороною, підкуповували кандидатів, щоб розчистити шлях для свого кандидата.

"Як отруєння у Болгарії викрило російських вбивць в Європі"

Протягом багатьох років члени секретного підрозділу номер 29155 працювали без яких-небудь уявлень західних силовиків про свою діяльність. Але напад на торговця зброєю в Софії допомогло викрити їх прикриття. Російський кілер використовував псевдонім "Сергій Федотов" і непомітно прослизнув у Болгарію, оселившись в готелі в Софії біля офісу виробника зброї, який продавав боєприпаси Україні. "Федотов" очолював групу з трьох осіб. Один з них пробрався в замкнений гараж, змазав "Новачком" ручку автомобіля болгарина і пішов непоміченим. Але його записали камери зовнішнього спостереження. Незабаром після цього виробник зброї Еміліан Гебрев зустрівся з діловими партнерами в ресторані, де у нього почалися галюцинації і блювота. В результаті отруєння Гебрева госпіталізували на місяць. Отруїли також його сина і партнера по бізнесу. Коли Гебрева виписали, вбивці знову отруїли його і його сина в їх літньому будинку на Чорному морі. Всі вижили, хоча бізнес Гебрева досі повністю не відновився.

"Дорогоцінні камені, польові командири та найманці: російська п'єса в Центральноафриканській Республіці"

Дорогоцінні камені в ЦАР часто добувають нелегально. Угруповання борються за контроль над шахтами. Сподіваючись на відновлення контролю над торгівлею алмазами і об'єднання країни назад, уряд ЦАР звернувся до нового партнера – Росії. Після цього російські найманці з'явилися по всій країні, вони навчали місцевих солдатів. Президент ЦАР призначив колишнього російського шпигуна своїм головним радником з безпеки. Але допомога Росії обходиться дорого. Росіяни уклали угоди з урядом про видобуток алмазів. Це один з багатьох ознак того, що просування Росії в країні тісно пов'язана з прибутком, яку вона може отримати.

"Російські снайпери, ракети та військові літаки намагаються переламати лівійську війну"

Снайпери входять в число приблизно 200 російських найманців, які прибули до Лівії за останні шість тижнів, що є частиною кампанії Кремля з відновлення свого впливу на Близькому Сході та в Африці. Після чотирьох років залаштункової фінансової та тактичної підтримки потенційного лівійського лідера Росія тепер набагато більш наполегливо прагне сформувати результат громадянської війни в Лівії. Москва направила до Лівії снайперів, вдосконалені літаки, допомагає координувати ракетні удари та високоточну артилерію. Аналогічна тактика зробила Кремль королем у громадянській війні в Сирії.

Читайте також: У Великій Британії більше не заперечують втручання Росії у вибори — The Guardian

Також сюди увійшли два відеозаписи, які NYT називає "візуальним розслідуванням". Газета отримала тисячі записів переговорів ВКС Росії, які вперше показують, що вони неодноразово бомбардували лікарні в Сирії.

Перше відео називається "Росія розбомбила чотири лікарні в Сирії. У нас є докази".

Друге відео називається "Записи з кабіни пілотів показують, російські пілоти бомблять сирійських мирних жителів"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі