Комісія Громадської палати РФ з розвитку дипломатії звернулася в Управління ООН з прав людини через те, що українська влада заборонила в'їзд в країну громадянам Росії чоловічої статі у віці від 16 до 60 років, розповіла голова Олена Сутормина.
У комітеті назвали таке рішення України "порушенням прав людини". Саму заяву Росія написала на ім'я Верховного комісара ООН з прав людини Зейда Раад аль-Хусейна, передає російське державне агентство "РИА Новости".
30 листопада в Держприкордонслужбі повідомили, що на час воєнного стану Україна не буде пропускати на свою територію росіянчоловічої статі у віці від 16 до 60 років.
Після атаки Росії в районі Керченської протоки, в результаті якої прикордонна служба ФСБ захопила три українських кораблі з 24 моряками на борту, в десяти областях України ввели воєнний стан терміном на 30 днів.
Росія відмовилася визнати затриманих українців військовополоненими і заарештувала їх за нібито "незаконний перетин держкордону". Україна звернулася в міжнародні інстанції. В результаті ЄСПЛ зобов'язав Росію повідомити про місцезнаходження та стан захоплених військових, забезпечити лікування пораненим і негайно повернути всіх захоплених в полон військовослужбовців Україні. Також суд зобов'язав Росію негайно пояснити причини нападу та затримання українських військовослужбовців у територіальних водах належить Україні, Криму.
При цьому Росія не має міжнародно-правових підстав для кримінального переслідування українських моряків. Якщо у РФ є претензії у зв'язку з діями українських військових моряків, їх повинні пред'являти безпосередньо українській державі, але не шляхом організації індивідуального кримінального переслідування військовослужбовців.
Детальніше читайте в матеріалі Олександра Чалого та Олександра Малиновського "Звільнення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".