Россільгоспнагляд посилить контроль за поставками сільгосппродукції та продовольства з Туреччини. На митниці вже запроваджено 100%-вий контроль вантажів з Туреччини. Більш того, додаткові перевірки будуть організовані не тільки на кордоні, але і "в місцях виробництва безпосередньо в Туреччині".
Відповідне доручення затвердив уряд РФ, говориться в заяві Міністерства сільського господарства у четвер, 26 листопада.
"Уряд РФ доручив Россільгоспнагляду поставити на посилений контроль поставки сільгосппродукції і продовольства з Туреччини, а також організувати додаткові перевірки на кордоні та в місцях виробництва безпосередньо в Турецькій республіці", - йдеться в повідомленні.
Режим посиленого лабораторного контролю діє відносно двох турецьких підприємств, на шести підприємствах запроваджено режим тимчасових обмежень.
Введення посиленого контролю РФ пояснює "неодноразовими порушеннями" турецькими виробниками російських норм. Нібито останнім часом в міністерство "надходять звернення споживачів та галузевих спілок щодо безпеки сільгосппродукції і продовольства, що поставляються з Туреччини".
"У плодоовочевій продукції виявлено істотне перевищення максимально допустимих рівнів вмісту пестицидів, нітратів і нітритів", - йдеться в заяві.
В Мінсільгоспі РФ заявляють, що близько 15% турецької сільгосппродукції "не відповідає російським нормам". А з початку 2015 року зареєстровано "близько 40 випадків виявлення залишків заборонених і шкідливих речовин у турецькій продукції тваринного походження".
Те, що відбувається з продуктами з Туреччини після інциденту зі збитим російським літаком Су-24 дуже схоже на реакцію та дії Росії після того, як Україна підписала асоціацію з ЄС та відмовилася входити в економічний союз Путіна.
Митниця РФ ввела повний контроль вантажів з Туреччини
Ще з середи, 26 листопада, митні органи Росії перейшли на процедуру повного огляду вантажів, які прибувають з Туреччини, повідомляють представники низки логістичних компаній. Ще у вівторок ніяких проблем не було і вантажі проходили як зазвичай.
За словами одного з них, 100-відсотковий контроль введений "в обидві сторони" і поширюється також на експорт з РФ в Туреччину.
"За усною інформацією, з сьогоднішнього дня при подачі ДТ (декларація на товари - ред.), в якій у графі 2 у графах 11, 15, 16, 34 зазначено "Туреччина" пост буде відмовляти у прийнятті декларацій. Якщо вантаж перевозить турецький перевізник, то санкції будуть аналогічними", - таку пам'ятку, за даними "Интерфакс", поширили в середу серед своїх співробітників оператори, що працюють зі Смоленською митницею (там оформлюються вантажі, що доставляються з Туреччини через Болгарію).
Співробітник великої іноземної компанії - імпортера комплектуючих для машинобудування підтвердив, що будь-які вантажі з Туреччини переведені з часткового на повний огляд, що фактично робить непередбачуваними терміни оформлення.
За даними РБК, вантажі з Туреччини затримують, зокрема, в Новоросійську. "Ніяких пояснень нам не давали, кажуть, чекайте, бути може, завтра почнеться розмитнення", - цитує видання директора митного брокера "НовоТрансЛайн" в Новоросійську Григорія Пелипенко. Власник великої мережі взуттєвих магазинів розповів виданню, що вантаж з партією взуття з Туреччини в Новоросійському порту відправили на повний огляд, хоча зазвичай проводять тільки частковий огляд. За його інформацією, інші вантажі, у першу чергу продуктові, не пропустили зовсім.
Більшість вантажів з Туреччини, які прибувають в Новоросійський порт, відправляються на повний огляд митниці, заявив "Интерфакс" джерело в найбільшій стивідорної компанії порту ВАТ "Новоросійський морський торговельний порт".
Співрозмовник зазначає, що в основному з Туреччини приходять товари рослинного походження.
Відзначимо, напередодні російські туроператори припинили продаж путівок до Туреччини. Рішення пояснюється заявою глави МЗС РФ Сергія Лаврова і рекомендацією Ростуризму.
Загострення ситуації відбулося після того, як 24 листопада Туреччина збила російський бомбардувальник Су-24. Російський президент Володимир Путін назвав Туреччину "посібником терористів" і розцінив інцидент як "удар в спину" з її боку. Він також заявив, що це "буде мати серйозні наслідки для російсько-турецьких відносин".
У свою чергу видання The Guardian писала, що збитий Су-24 погіршив і без того складні відносини Туреччини та РФ. Незважаючи на те, що Анкара і Москва з однієї сторони тісно співробітничають в економічному полі, але до подій в Сирії вони ставляться по-різному.