Росія становить загрозу для Заходу через жагу розширюватися – екс-президент Литви

Поділитися
Росія становить загрозу для Заходу через жагу розширюватися – екс-президент Литви Росія постійно прагне розширювати свої території. Ілюстрація
На думку литовського політика, війна проти Україні – це спроба Кремля "повернути" втрачені з-під контролю території, яка не завершиться в Донбасі.

Колись російський поет Федір Тютчев написав про свою країну так: "Умом Россию не понять, аршином общим не измерить: у ней особенная стать - в Россию можно только верить". І ці відомі рядки фактично виражають ключову ідею країни.

Це пояснює, чому стільки російських патріотів втрачають здоровий глузд. Вони свято вірять в ілюзії про 3, терплять злидні, голод і тиранію і навіть помирають за те, щоб це "фальшиве формування" продовжувало розширюватися. Так в статті для Die Welt пише перший президент незалежної Литви Вітаутас Ліндсбергіс.

Він звертає увагу на книгу російського публіциста Михайла Юр'єва під назвою "Третя імперія: Росія, яка повинна бути". Вона була опублікована 10 років тому і в ній описано, як до 2053 року вся Європа і навіть Ізраїль стануть частиною нової "російської імперії". У цій книзі також описані війни проти Грузії і України, які на той час ще не відбулися.

Екс-президент Литви зауважує, що для Росії впродовж всієї її історії найважливішим було постійно збільшуватися територіально. Радянський диктатор Йосип Сталін на могилі Володимира Леніна "поклявся розширити СРСР". І йому це вдалося. А в 1988 році, коли Балтія протестувала і боролася за свою свободу, радянські ідеологи говорили про існування проблем у відносинах "центру" і "територій".

"Ми на плакатах тоді написали: "Ми - не територія! Ми один народ!". Нажаль, територіальний підхід Кремля так і не змінився", - пише Ліндсбергіс.

Він звертає увагу, що розпад СРСР, який у Москві розцінюють як "втрату території", зараз називають "найбільшою трагедією ХХ століття". Тому і війну Росії проти України варто, на думку екс-президент Литви, як спробу повернути собі контроль над "втраченим".

"Росія просто не може змиритися зі скороченням "власних" територій – же б це не сталося, землю треба відвоювати назад. І Крим став геополітичним вираженням цих очікувань", - вважає перший президент Литви.

Він підкреслює, що саме існування Росії з царських часів було тісно пов'язане з постійним територіальним розширенням. І якщо воно припиниться, то це означатиме початок періоду стагнації, хіба що росіяни самі змінять своє ставлення до цілей Росії. Для цього їм потрібно змінити цінності. Однак сьогодні за інакодумство і ревізію політики Кремля "розстрілюють на мостах у Москві".

"Саме тому путінська Росія становить найбільшу загрозу для західної цивілізації", - йдеться в статті.

Екс-президент Литви нагадує про те, як Володимир Путін розповідав про свої "вуличні" навички у бійках: "Якщо бій неминучий, бий першим". А сьогодні російський президент послідовно готує свій народ до "битви", і його головний ворог – Захід.

Тим часом, видання New York Times писало, що Росія хоче вести війни в Сирії і Україні одночасно. І цьому підтвердженням слугує той факт, що відносне перемир'я в Донбасі, яке тривало з вересня, закінчується. Українські військові все частіше гинуть від куль проросійських бойовиків, які, за свідченнями ОБСЄ, підвели до лінії фронту танки.

Також українська розвідка нещодавно повідомляла, що "сірий кардинал" Кремля Владислав Сурков приїжджав в Донбас для обговорення відновлення бойових дій. Разом з тим, в ході другого за лютий візиту радника Путіна на схід України обговорювалося питання про використання структур ФСБ Росії для дестабілізації ситуації в Харківській, Запорізькій та інших областях України. Також за даними ІС, дії бойовиків підтверджують чутки про підготовку наступу на низці ділянок. Наступ планується у "20-х числах лютого".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі