"Для розміщення зенітного ракетного дивізіону С-300 до 720-му пункті матеріально-технічного забезпечення в Тартусі був збудований повноцінний військовий містечко з усією необхідною інфраструктурою", - розповів Булгаков в інтерв'ю газеті "Ізвєстія".
Раніше в Міністерстві оборони РФ говорили про відправку на російську військову базу в Сирії зенітно-ракетного комплексу С-300, дивізіон цього ЗРК може включати в себе кілька батарей.
У жовтні цього року в російському військовому відомстві розповіли про те, що С-300 був направлений у Сирію для захисту військово-морської бази в Тартусі та кораблів оперативного з'єднання ВМФ РФ, що знаходяться в прибережній зоні. Військовий експерт у сфері ППО зазначав відправку в Тартус новітньої системи, С-300В4, здатної забезпечити захист від ракет і атак авіації на великій дальності.
Для захисту російської військової бази в сирійському місті Хмеймім використовуються зенітні ракетні системи С-400.
На початку жовтня 2016 року генерал-майор Міністерства оборони Російської Федерації Ігор Конашенков заявив про те, що розрахунки російських зенітно-ракетних комплексів С-300 і С-400, що прикривають російські військові об'єкти у Сирії, при виборі цілей не будуть "витрачати час" на з'ясування приналежності запущених над країною ракет.
Помічник міністра оборони США Пітер Кук у зв'язку з цим заявив, що у військових пілотів США, які виконують бойові завдання в Сирії, є право на самозахист. Він також вказав на те, що у жодного з офіційно визнаних супротивників РФ у Сирії немає авіації.