Російське міністерство закордонних справ заявило, що воно сподівається, що західні країни не візьмуть участі в будь-якій українській спробі влаштувати так звану "провокацію" біля Керченської протоки і відмовити Київ від ескалації напруженості в цьому районі, передає Reuters.
Україна заявила минулого тижня, що планує надіслати військові кораблі у свої порти Азовського моря через Керченську протоку, незважаючи на захоплення Росією трьох військових кораблів та їх екіпажів в цьому районі у листопаді.
Міністр оборони Великої Британії Гевін Вільямсон відвідав Україну минулого тижня, де він сказав своєму українському колезі, що Чорне море не належить Росії і що Британія відправила туди корабель Королівського флоту, щоб показати, що Київ не залишився один.
25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали шестеро українських моряків.
Командування ВМС ЗСУ підкреслює, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що ніяких повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом держкордону".
Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені в повну бойову готовність, в море вийшли військові кораблі. Також в повну бойову готовність привели Об'єднані сили та Держприкордонслужбу України.
Увечері 26 листопада Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада.